Отборът на Берое започна с победа защитата на трофея за Купата на България. В мач от 1/16-финалите старозагорци победиха като гост Чавдар (Етрополе) с минималното 1:0. Двубоят бе повторение на полуфиналната среща между двата тима от предишното издание на турнира.

Гостите от Стара загора започнаха по-активно мача и владееха повече топката. Въпреки това обаче трудно стигаха до голови положения. Все пак в 42-ата минута Владислав Златинов изведе Берое напред. Нападателят получи една топка по десния фланг и с точен удар не остави шанс на Яначков.

След почивката отново Влади Златинов бе най-опасният футболист на терена. Бившият играч на ЦСКА поиска дузпа в 60-ата минута, след като бе съборен в пеналта, но главният съдия Ивайло Стоянов подмина ситуацията. 7 минути по-късно пък Златинов бе изведен добре, но не успя да достигне до топката и да нанесе точен удар. В крайна смета Берое взе своето и продължава напред в турнира.

ЧАВДАР - БЕРОЕ 0:1

0:1 Златинов (42')

ЧАВДАР: Яначков, Пиргов, Николов, Киров, Пашов, Вълчанов, Русков, Михайлов, Тончев, Стоев, ЧоЧев

БЕРОЕ: Скорчев, Илиев, Тодоров, Томаш, Пенев, Генчев, Велев, Христов, Димитров, Йорданов, Златинов