Още един елитен тим се сбогува без време с турнира за Купата на България. Последният в Първа лига - Витоша загуби гостуването си на Литекс с 0:1.

Ловчанлии доказаха, че са фактор във въпросната надпревара и заслужено се поздравиха с успех над "тигрите" на Коце Ангелов. Триумфът на "оранжевите" обаче бе помрачен от слабия съдия Георги Гинчев, който отсъди спорна дузпа за домакините в 68-ата минута. Именно тази ситуация реши и срещата, след като бе реализирана от капитана Ивайло Раденцов.

Литекс можеше да се поздрави и с по-изразителен резултат, но с няколко пропуска изпъкна младежкият национал Тонислав Йорданов.

Етър триумфира над Поморие, 4 гола за Иван Петков!

Продължения решиха мача

Отборът на Литекс стартира срещата по-активно и можеше да поведе в резултата след само 3 минути футбол. Георги Търтов проби по крилото, след което центрира за своя централен нападател Тонислав Йорданов. Младокът отигра ситуацията по възможно най-добрия начин, продължавайки за Кирев. Играчът с №7 обработи топката без подготовка и шутира силно. Християн Василев обаче бе на мястото си и спаси с вещина.

Литекс продължи да доминира и в седмата минута на отново беше близо до попадението. Йорданов видя, че съперниковият вратар е няколко метра пред своята голлиния и опита да го прехвърли. Падащият му лист обаче не намери очертанията на изненадания Василев.

Ботев (Враца) елиминира Пирин след 120 минути битка

3:1 за домакините

Четвърт час след началото на двубоя, Витоша продължаваше да допуска досадни грешки в отбрана, които спомагаха за головите ситуации пред играчите на Литекс. До такава стигна и Искрен Писраов, който шутира от наказателното поле, но в последния момент на решителен шпагат легна ветеранът в отбраната на "тигрите" - Венци Бонев.

Голямата звезда на Литекс - Тонислав Йорданов продължаваше да тормози защитата на Витоша. Стрелецът, който е собственост на ЦСКА, опита много техничен изстрел в 24-ата минута. Християн Василев трябваше да се разтегне максимално, за да спаси отново своя тим от попадение.

Купа на България: Крайни резултати и репортажи от днешните мачове

Драма, червени картони, дузпи и няколко изненади на 1/16-финалите

Витоша (Бистрица) можеше да дочака своя момент в 44-ата минута, когато реално създаде и първото си положение за тази среща. Китан Василев се възползва от неточност между отбраната и халфовата линия на Литекс. Последва мощен рейд на юношата на Славия, който по чудо не намери очертанията на ловешката врата.

Втората част можеше да започне по фамозен начин за гостите. Димитър Панталеев демонстрира отличен поглед върху играта и изведе сам срещу вратаря колегата си Кутев. Бившият играч на Ботев (Пд) обаче направи по-трудното и от удобна позиция стреля покрай Диян Вълков.

Струмска слава хвърли бомбата, елиминира Созопол с човек по-малко!

Обрат в края за домакините

В 64-ата минута главният съдия Георги Гинчев бе на крачка от това да бъде линчуван от домакините. Искрен Писаров падна в наказателното поле след досег с Тодор Гочев, но арбитърът така и не пожела да посочи дузпата. Това вбеси играчите на Литекс, които веднага обградиха арбитъра. Най-активният в псувните по негов адрес - Тонислав Йорданов пък видя жълтия цвят на картона.

Типично по български миг, след като не отсъди чиста дузпа за Литекс, реферът Гинчев реши да поправи грешката си и при една далеч по-безобидна ситуация, отсъди наказателен удар за домакините. На повторенията ясно се видя, че Йордан Върбанов играе първо с топката, преди да закачи крака на Кирев. С отговорната задача се нагърби капитанът Раденцов, който прати Василев в обратния ъгъл и даде преднина на ловчанлии.

Локо (София) е на 1/8-финал!

Верея аут от надпреварата

До края Литекс умело съхрани своята преднина и така се поздрави с място в осминафиналната фаза от турнира за Купата на България.