Локомотив (София) елиминира Верея от турнира за Купата на България, на 1/16-финалите от надпреварата.

Столичани спечелиха с 2:1 на терена в "Надежда". Точни в тяхна полза бяха Иванов и Цветков, а за съперника се разписа Нургалиев.

Купа на България: Крайни резултати и репортажи от днешните мачове

Драма, червени картони, дузпи и няколко изненади на 1/16-финалите

Двата тима си заформиха истинско дерби през първото полувреме на срещата.

Домакините излязоха напред в резултата преди да са изминали и 5 игрови минути. Това стана факт в 3-ата минута, когато Иво Иванов засече едно прострелно центриране в полето на съперника.

Домакините имаха още три чисти възможности за отбелязване на ново попадение, но нямаха късмет в завършващата фаза от нападението си.

Така десет минути преди почивката се стигна до изравняване на резултата. Нургалиев бе точен за старозагорци и спорът започна от самото начало.

Крайното 2:1 оформи Цветков, който бе точен от дузпа 11 минути преди изтичането на редовното време. За нарушението си в съответната ситуация от игра бе изгонен Илия Мунин.

В самия край на срещата и Елиаш напусна терена, виждайки червения цвят на картона.