Отборът на Етър надделя над този на Поморие и продължава на 1/8-финалите в турнира за Купата на България.

Великотърновци се наложиха с 4:2 след продължения, като в редовното време регистрираният резултат бе равен - 2:2.

Всички 4 попадение за гостите вкара Иван Петков, който реши всичко с двата си гола в продълженията. Точни за домакините бяха Ахмедов и Божинов.

Купа на България: Крайни резултати и репортажи от днешните мачове

Драма, червени картони, дузпи и няколко изненади на 1/16-финалите

Гостите от Велико Търново започнаха уверено първото полувреме, като опитаха да стигнат до преднината в резултата на ранен етап от двубоя.

Акциите на тима обаче се оказваха все така неуспешни.

На свой ред домакините обаче не успяваха да се възползват от открилите се пред тях шансове за организиране на контраака и връщаха кълбото в притежание на съперника.

В 39-ата минута превъзходството на великотърновци бе узаконено с гол. Негов автор стана Петков. Това бе и единственото попадение за първата част.

След почивката отново Петков, както и Ахмедов и Божинов (от дузпа) вкараха нови попадения, пращайки сблъсъка в продълженията.

В тях точен на два пъти беше Иван Петков, който се разписа в 95-ата и 111-ата минути и класира Етър за следващата фаза от надпреварата.