Властването на Локомотив (Пловдив) в турнира за Купата на България приключи! "Смърфовете", които спечелиха трофея в последите две години, отпаднаха след поражение от Лудогорец. "Орлите" имаха нужда от продължения, за да пречупят своя съперник в Разград, но в крайна сметка стигнаха до успех с 2:1. В редовното време срещата завърши 1:1, като Локо изравни в третата минута на добавеното време с попадение на Георги Минчев. Преди това Пиерос Сотириу бе открил резултата в 47-ата минута. Победното попадение в мача бе дело на Мавис Чибота в 114-ата минута.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 2:1, гол на Чибота

За последно разградчани вдигнаха купата през 2014 година

Разградчани се класираха за първи път в тази фаза на турнира за първи път от три години. В същото време това бе първа загуба за Локомотив в последните 14 срещи в надпреварата.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините. Разградчани организираха опасна атака в 7-ата минута, която завърши със слаб удар на Елвис Ману. Илко Пиргов улови без затруднения. В 20-ата минута стражът на "смърфовете" улови и слаб удар с глава на Алекс Сантана.

Снимка 523142

Пет минути по-късно Лудогорец не успя да се възползва от грешка на гостите в центъра на терена. Топката стигна до Жордан Икоко отдясно, който центрира в наказателното поле, но Ману не успя да нанесе голов удар.

В 36-ата минута Локомотив бе близо до гол. Лукас Салинас центрира от пряк свободен удар, защитата на "орлите" изпусна Диниш Алмейда. Португалецът отклони топката с глава, но на сантиметри покрай вратата. Минута по-късно Николай Николаев получи от Карагарен отдясно и центрира остро, но Георги Минчев стреля покрай вратата.

Снимка 523145

Второто полувреме започна отлично за домакините. След отлична атака влезлият на почивката на мястото на Вандерсон Мавис Чибота намери Бърнард Текпетей отляво. Ганаецът опита центриране, което бе блокирано от Николаев. Топката остана във фланговия футболист, който този път качи топката на главата на Пиерос Сотириу, а за кипърецът не бе проблем да порази вратата. Това бе първи гол за нападателя с екипа на Лудогорец.

Локомотив опита веднага да отговори. В 50-ата минута Карагарен получи от Алмейда в наказателното поле и пусна към непокрития Конър Руан. Англичанинът отправи удар от близка дистанция, но Кристиян Кахлина спаси.

Снимка 523144

Пет минути след това Чибота отправи коварен удар, който рикошира в Дейвид Малембана, но Пиргов внимаваше и улови.

В 61-ата минута Локомотив направи поредна опасна атака. Момчил Цветанов намери Карагарен пред наказателното поле. Деветката отправи удар, който след рикошет излезе в корнер. След неговото изпълнение Кахлина спаси шут от около 25 метра на Цветанов.

Снимка 523143

В 88-ата минута Кахлина направи ново решително спасяване. Хърватският страж изби силен удар на Цветанов от границата на наказателното поле, дошъл след добра атака на гостите отдясно.

"Смърфовете" успяха да стигнат до изравнителен гол в 93-ата минута. Тогава Пауло Уртадо намери Алмейда в наказателното поле. Португалецът пусна успореден пас за оставения непокрит Георги Минчев, който насочи във вратата за 1:1.

Снимка 523152

В 98-ата минута пловдивчани можеше да нанесат втори удар. Цветанов центрира в наказателното поле, където Алмейда отново бе оставен да стреля с глава. Кахлина обаче бе на мястото си и спаси.

Четири минути след това Митко Илиев получи в наказателното поле и отправи удар, който Драгош Григоре блокира с гърди. Топката след това срещна ръката му, поради което гостите поискаха дузпа. Главният рефер Драгомир Драганов правилно прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

Снимка 523150

В 104-ата минута резервата Кешеру комбинира с Текпетей. Той от своя страна намери Чибота, а конгоанецът с едно докосване изведе Кешеру отляво на стрелкова позиция. Румънецът заложи на силата и стреля в аут.

В 114-ата минута Лудогорец отново излезе напред. Чибота се възползва от грешка на Малембана. След поредица от рикошети конгоанецът успя да си освободи пространство в наказателното поле и с хладнокръвен удар вкара за 2:1.

Снимка 523151

До края на продължението Локомотив не успя да стигне до изравнителен гол. След последния съдийски сигнал Икоко и Уртадо се спречкаха, поради което получиха червени картони.