Литекс се развихри в атака и разби Спартак (Вн) с 5-1 в първия мач от 1/16 финалите за Купата на България. Убедителната победа дойде след разнообразна и резултатна игра в нападение, където при повече концентрация можеше да се стигне и до двуцифрен разгром. С този резултат момчетата на Златомир Загорчич предрешиха крайния изход на сблъсъка и направиха реванша след месец протоколен.

С оглед на очевидната разлика в класите, ловчанлии имаха тотално превъзходство и двубоят се игра през цялото време в половината на варненци. „Оранжевите" отчаяха гостите още до почивката с 3 безответни гола, а през втората част оформиха крайното 5:1.

Почетното попадение за варненци отбеляза Симеон Ганчев.

С два гола и асистенция се отличи Петър Златинов, по един за победата добавиха Никола Колев, Александър Цветков и Миро Манолов

Така ловчанлии загряха добре преди голямото дерби с ЦСКА от „А" група, което ще се играе следващия понеделник.

ЛИТЕКС-СПАРТАК (ВН) 5:1

1:0 Петър Златинов (28), 2:0 Никола Колев (39), 3:0 Александър Цветков (45), 4:0 Петър Златинов (47), 5:0 Миро Манолов (60), 5:1 Ганчев (77)

Градски стадион Ловеч, 400 зрители, Съдии: М.Стоименов, Др.Милев, Д.Соколов

ЛИТЕКС: 30. Евгени Александров, 2. Кирил Динчев, 3. Антон Недялков (54- Грозев), 4. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 21. Александър Цветков (72-Славчев), 88. Никола Колев (44-Джазула) , 24. Петър Златинов, 7. Ванжер да Силва, 11. Мирослав Манолов, 99. Кирил Десподов

СПАРТАК (ВН): 1. Банков, 4. Желязков, 5. К.Иванов, 7. Пасков (49- Смирнов), 8. Коруджиев (86-Арнаудов), 13. Ст.Иванов, 14. Николов (60-Ганчев), 16. Кямил, 21. Митев, 22. Беадиров, 28. Дамянов