Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 1972
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пд) победи Славия с 2:1 в първи полуфинален двубой за Купата на България

Ботев развали 105-годишния юбилей на Славия, но "белите" мечти за финал остават живи

Голям екшън на Коматево, мачът можеше и да не завърши

90+5′

Смяна за губене на време. Владислав Узунов влиза вместо Галин Иванов.

90′

Шест минути продължение.

84′

Жълт картон и за Стивън Петков, който възнегодува остро от отменения му гол.

83′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА СТИВЪН ПЕТКОВ! Наглед спокойният полуфинал придоби взривоопасен статут, след като гол в 83-ата минута на Стивън Петков правилно бе отменен поради засада. Юношата на Левски се възползва от зле избита топка от страна на Стергиакис, но за негова жалост бе предварително зад гърба на "бялата" отбрана. Решението на главния съдия вбеси до краен предел емоционалната публика на Ботев, като част от нея дори нахлу на терена. За радост, след молбите на "жълто-черните" играчи, работата на полицията и помагащата ѝ охранителна фирма, обстановката се успокои и играта продължи.

79′

Още един изнервен играч на Ботев получи картон - Пламен Димов.

78′

Жълт картон за Лъчезар Балтанов, който реагира остро срещу главния съдия.

72′

Златният жокер на Ботев - Стивън Петков се появява в игра. Заменя Дуде Ндонгала.

67′

Втора промяна, при това доста дефанзивна, за Славия. Славчо Шоколаров ще замени Иван Минчев.

59′

Диого Кампос ще замени неубедителния в днешната среща Густаво Афонсо.

56′

Официално предупреждение за Абуд Омар.

53′

В игра за Славия влиза Цветелин Чунчуков, който заменя Георги Йомов.

51′

ВЕЛКОВ ЧИСТИ ОТ ГОЛЛИНИЯТА! Младият бранител на Славия - Стефан Велков изкупи вината си за първото попадение на Ботев, с решителна намеса в 51-ата минута. Тошко Неделев отново раздаваше извеждащи пасове, като от тях този път се възползва Жоао Пауло, който елегантно прехвърли пробвалия се да го пресече Стергиакис. Гореспоменатият Велков обаче следеше ситуацията и с решителна намеса спря пътя на коженото кълбо към опразнената врата.

49′

Иван Минчев пробва да матира съперника с втори гол в 49-ата минута, но ударът му от фаул премина малко над горната греда на Чворович.

47′

Ситуацията се промени след паузата, когато Ботев отново пое инициативата и изреди поредица от опасни центрирания пред "бялата" врата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Скучни финални мигове от полувремето, през които нервите и грубите единоборства взимат връх.

37′

Определено след попадението на Минчев Славия изнесе играта в предни позиции. Ботев наруши ритъма си и разчита повече на дълги топки към нападателите.

Снимка 349972

Източник: oфициален сайт на Ботев

30′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 1:2!! ИВАН МИНЧЕВ!! Наглед невъзможната ситуация, стана с една идея по-розова за славистите, след като изоставането им бе намалено до един гол в 30-ата минута. Бърза комбинация между Йомов и Иванов, завърши с пас на последния за Иван Минчев, който от границата на наказателното поле демонстрира най-силното си качество - перфектния изстрел, и без никакво колебание препарира безпомощния Чворович. Всичко това доведе до дива радост в лагера на гостите, като имащият функция днес на помощник -треньор Георги Петков, започна да псува феновете на Ботев.

25′
Снимка 349973

23′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!! 2:0!!! НДОНГАЛА! Малко след това, миг футболна магия спомогна на ботевистите за втория им гол в мача. Ндонгала и Неделев матираха цялата "бяла" отбрана с последователни двойни подавания помежду си. Цялата тази красота завърши с перфектно центриране за тъмнокожия играч, който с глава не остави никакви шансове на своя опонент за 2:0.

18′
Снимка 349974

17′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! 1:0!! ЖОАО ПАУЛО!! И макар, че гол не падна при далеч по-реалистични възможности, Ботев поведе след кошмарна грешка на своя опонент в 17-ата минута. Големият виновник се казваше Стефан Велков, който върна прекалено слабо към своя вратар. Всичко това се превърна в подарък за дебнещия Пауло, който открадна топката от Стергиакис и с лекота реализира в опразнената врата.

16′

Младата звезда на Славия - Стергиакис прибави още едно спасяване към своя актив, след като в 16-ата минута отрази опасен изстрел по диагонал на Жоао Пауло.

Снимка 349970

7′

Славия опита да отговори на "жълто-черния" натиск с няколко центрирания от корнер, които обаче не доведоха до нищо опасно пред Чворович.

6′

НДОНГАЛА! Още един хубав шанс пред "канарите" се откри само след няколко атаки. Ндонгала отново бе неудържим по фланга и остана очи в очи срещу Стергиакис. Гръцкият вратар на Славия обаче отново демонстрира висока класа и успя да избие в ъглов удар.

2′

ЖОАО ПАУЛО! Не бе изминала и една минута от началото на двубоя, когато домакините бяха много близо до това да открият резултата. Дуде Ндонгала се подигра с двама бранители на Славия по крилото, след което центрира майсторски за Жоао Пауло. Нападателят намери топката от въздуха и я прати към вратата, но със страхотен рефлекс стражът Стергиакис спаси софиянци от попадение.

1′

7. Наско Милев

Отборите на Ботев (Пд) и Славия се изправят един срещу друг в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България. В далеч по-добра форма се намират домакините, които са амбицирани да защитят отличието, спечелено през изминалата година.

Ботев прави последен опит да задържи двама

Ръководството на клуба иска да се разбере с Пламен Димов и Филипе Бризола

Хората на Николай Киров водят сериозна битка и за първенство, където след успеха над Левски, възвърнаха всички свои шансове за бронзовото място в шампионата. Тази вечер Тодор Неделев и компания ще направят всичко по силите си, за да се поздравят с добра преднина преди реванша в София.

Въпреки информациите за травма, капитанът Лъчезар Балтанов ще бъде на терена, в опит да помогне на тима си за постигането на заветната цел. Сред стартовите 11 се завръща вратарят Чворович, който ще замени представилия се сравнително добре срещу Левски - Даниел Кайзер. Единственият, който пропуска полуфинала, е наказаният Димитър Пиргов.

Ботев (Пловдив) победи Левски с 1:0

Нов звучен шамар за Левски! Ботев (Пд) срази "сините" с човек по-малко

Стивън Петков отново се превърна в герой за "канарчетата", столичани с трета поредна загуба в Първа лига

Любопитното е, че мачът на Коматево ще се състои в деня, в който Славия навършва 105 години. Повод за големи празненства при "белите" няма, тъй като за втора поредна година им се наложи да играят в плейофите за оставане в елита. Също така тимът на Златомир Загорчич инкасира и поредица от неубедителни резултати.

Софиянци ще бъдат без своя капитан - Емил Мартинов, който ще пропусне остатъка от сезона заради травма. Освен него, други контузени в лагера на Славия са: Чико Цветанов, Сашо Александров, Владислав Узунов и Милчо Ангелов. Въпреки възстановяването на Георги Петков, на вратата отново ще бъде Антони Стергиакис, а негова алтернатива ще бъде италианецът Джерия.

Славия отново може да разчита на Георги Петков

Вратарят попадна в групата за гостуването на Ботев (Пд)

През този сезон Ботев и Славия направиха интересни и оспорвани мачове в шампионата. Пловдивчани се наложиха с 3:2 в "Овча купел", а двубоят в Коматево завърши 1:1.

Главен съдия на срещата е Валентин Железов от Бургас, с помощници Станимир Илков и Милен Арабаджиев. Делегат на БФС е Владимир Николчев, а работата на реферите зорко ще следи Радан Мирянов.