Наставникът на ЦСКА Адалберт Зафиров заяви, че той определя състава, а Димитър Пенев се води старши треньор по документи, заради притежавания от него лиценз Про.
"Нямам право да бъда старши треньор, защото ми трябва лиценз Про, а аз имам лиценз А. Димитър Пенев има лиценз Про и затова се води старши треньор по документи. Пенев идва, оглежда, казва да или не и продължаваме да работим. Аз определям състава с моите помощници. Засега нямаме различия с Димитър Пенев. Обстановката в съблекалнята в момента е прекрасна", коментира треньорската ситуация в ЦСКА Адалберт Зафиров в актуално студион Дерби.
Зафиров е категоричен, че футболистите на ЦСКА са добили самочувствие след двете победи над Литекс и Славия и вече имат сили да играят на ниво важните мачове до края на сезона. Треньорът каза още, че има амбиции да продължи да води ЦСКА и след края на първенството, но това зависи изцяло от собствениците на клуба.
"Аз бях най-подходящ да заменя Андоне, защото бях най-близо до отбора и бях наясно със състава. Изцяло зависи от собствениците на клуба кой ще бъде треньор другия сезон. Аз имам желание да работя за ЦСКА, но това зависи от ръководството", коментира Зафиров.
Бившият капитан на "червените" се надява, че намиращият в отлична форма французин Елиот Гранден ще остане в ЦСКА и през следващия сезон. "Да се надяваме, че Гранден ще остане в ЦСКА. Той е качествен футболист, въпрос на време беше да се адаптира към нашата действителност. Той идва от Франция, където се играе на хубави терени. Беше малко в стресова ситуация в началото, но вече навлезе в нашия футбол и мисля, че го чакат още по-добри мачове", каза Адалберт Зафиров.
ricar
на 26.04.2010 в 20:22:54 #144Проблемът е и в критерия. Как се прави голям клуб в страни като Норвегия,България,Беларус че даже и в Румъния и Полша примерно...голям клуб за Европа... дали от само себе си и просто с учебно-тренировьчния процес на Дюш и отборът е готов... това е много важен вьпрос
Розова Долина Казанлък
на 26.04.2010 в 20:21:17 #143барбулатор Стоичков е едно от лицата ни пред света
, нали така
, влизайки в Уикипедия чужденците се сблъскват със следния цитат от репертоара му!
България ли? България нищо не ми е дала като държава. България какво ми е дала на мен? Нищо. Аз я напуснах много малък.
ricar
на 26.04.2010 в 20:19:05 #142Това за което ЦСКА заслужават почит а никога не сьм чул някой техен или чужд фен да го спомене е старанието на футболният терен през годините на социализма в евромачовете. Как се играе срещу настоящи еврошампиони,че и да се побеждава... тук и главно тук ЦСКА показва, че грижата за клубният ни имидж в Европа е падала при тях...тоест средствата които са им били предоставени от БКП не са били на случайно място в онзи футбол преди 1989 се е чакало на ЦСКА да води хорото в Европа
Розова Долина Казанлък
на 26.04.2010 в 20:16:06 #141барбулатор гибона срещу стоичков, има ли място за сравнение?
Розова Долина Казанлък
на 26.04.2010 в 20:12:30 #140барбулатор Поне не се отказа от родината си
ricar
на 26.04.2010 в 20:12:16 #139този потенциал се реализира 1994г говориме за клубни успехи
ricar
на 26.04.2010 в 20:11:02 #138На левскарите сьщо не им е леко. 26 титли разполагаш вьрху 90 лета активна сьзтезателна дейност. Поколение левскари е хващало средно по три титли. Не е кой знае какво. Все едно сега Литекс да кажеш че е пълен хегемон през последните 12 години.
JedyMaster
на 26.04.2010 в 20:10:34 #137Ех, имаше силни отбори - Академик Сф, Ботев Враца, Спартак Плевен.........
ricar
на 26.04.2010 в 20:05:37 #136Локо София имат добър отбор и през 60-те,като и Ботев с Гунди и Дерменджиев по-късно През 70-те и 80-те е Берое големият хит Ако се вгледаш внимателно ще видиш как протича десетилетие между големите подвизи на ЦСКА в Европа,голям отбор даже и в годините на дьржавен футбол се е правел трудно.Именно тук,даже аз левскарят,сьм призовавал за отчитане поне на усилията положени от футболистите и тренъорите на ЦСКА да имаме и ние голям футболен клуб.Дали и колко са успели при наличния потенциал е сложен вьпрос.
JedyMaster
на 26.04.2010 в 20:01:12 #135Най-силните години са според мен, без да съм голем разбирач са 70 те и 80те години. Тогава не само грандовете играят добре - Локо Сф, Марек
ricar
на 26.04.2010 в 19:59:16 #134вече след 1956 ЦСКА тогава вземат 5 титли и играят добре в КЕш,този период имаш предвид... но това си е бил обигран колектив от национали с национален вратар и постоянен треньор съперници у дома са имали,но нито един не е имал техният сьстав и вьзможности Розенборг е добър пример
JedyMaster
на 26.04.2010 в 19:55:45 #133Да, ама все пак е имало стойностни мачове и поне малко противопоставяне на чуждите отбори.
ricar
на 26.04.2010 в 19:54:42 #132За мен българските тенекии не важат, особено от последните 10-15 г. шампионатът ни от 50-те сьщо е без особена стойност,печели се главно от ЦСКА/ЦДНА с лекота в група от 10 или 12 отбора обикновенно,примерно 8 или 9 от които директно ведомствени или заводски,останалия процент смазани от БКП.ЦДНА са националният отбор на страната в тия години сьщо така.
ricar
на 26.04.2010 в 19:51:18 #131ЦСКА просто е безспорен хегемон по време на управлението на БКП а Левски никога не е бил безспорен хегемон за дълъг период от време. Тестът на времето е издържал единствен Левски от нашите клубове без никога да е категоричен в превьзходството така като е бил ЦСКА.ЦСКА са 40 години слава,20 години плява. Кое е по-добре преценете?
JedyMaster
на 26.04.2010 в 19:49:49 #130За мен българските тенекии не важат, особено от последните 10-15 г.
ricar
на 26.04.2010 в 19:47:51 #129ЦСКА има повече титли. Това тежи. Титлата е по-ценна от купата навсякъде. Но титлите са само 5 повече. Реално ако вкараш подкрепата от БКП като аргумент се вижда че пак остава разлика от 5 този път в полза на Левски,но за огромен период от време. Паритет.
JedyMaster
на 26.04.2010 в 19:37:24 #128270
SoNoR
на 26.04.2010 в 19:35:09 #127Джеди, това ми напомня за старото време с постовете, кой ще направи 1 000
JedyMaster
на 26.04.2010 в 19:34:14 #126Сваляния на торента: 992 пъти Още 8 и удрям 1 000

n_m_b
на 26.04.2010 в 19:06:49 #125260. Чубака | 26.04.2010 21:50 Това да си евроидиот, току що да си си извадил два дебърцина от задника, карайки ски с 10 малки негърчета и да си показваш рошавата кратуна в тема за ЦСКА ....ей това е да вземеш Купата за най-голям наглец