Миодраг Йешич бе официално представен като треньор на ЦСКА. Сърбинът призова към обединение зад "червената" идея, след като подписа договор за 2,5 години.
"Мисля, че всички, които обичаме клуба, трябва да се обединим, защото в момента всеки върви в различна посока. Трябва да гледаме в една посока. ЦСКА трябва да бъде като юмрук. Мисля, че ще успеем да постигнем това единство", обяви новият наставник на "червените" Миодраг Йешич.
"Искам да ви представя двамата ми помощници - Сърджан Текияшки и Дарко Обрадович, който пък ще бъде кондиционен треньор на тима. Тази вечер ще решим кой ще бъде треньор на вратарите в ЦСКА", сподели сърбинът, който бе представен на стадион "Българска армия".
"Много приятно се усещам, радвам се, че се върнах на мястото, където постигнах толкова много успехи", добави той. Йешич, който наследява на поста Стойчо Младенов, пристигна на представянето си, заедно с помощниците си и двамата изпълнителни директори на отбора - Венцислав Живков и Георги Илиев.
"Следя ситуацията в ЦСКА, но най-вече това, което пишете вие. В момента всички свързани с клуба вървят в различни посоки. Феновете, които много пъти съм казвал, че са най-добрите, може би не само на Балканите, но и в Европа, вървят сега по свои си път. Треньорският щаб и ръководство пък вървят по друг път. Просто всички ние трябва да се обединим", добави Йешич.
Сърбинът обяви, че е подписал договор за 2,5 години. "Този път ще ме видите в много по-различна светлина. Няма да си отвличам вниманието от някакви интриги. Ще гледаме само нещата на терена, ще говорим само за това, което се случва на терена. Какво пише в договора ми, няма значение. Аз се разбрах с ЦСКА, защото знам какво е този отбор. ЦСКА не е между най-големите тимове в страната, това е най-големият клуб в България! Аз съм казвал много пъти, че ако ЦСКА ме иска, ще се върна. Не съм бил без работа, аз си имах клуб в Саудитска Арабия, но го напуснах, за да дойда в ЦСКА. Аз се надявам и ще работя ние да постигнем отново огромни успехи. Ако работим успешно, може и да остана пет години. Няма точка за неустойка. Разбрахме се, всички заедно да работим заедно за добрите резултати на тима. Ако успеем, това ще бъде много повече от една хартия", каза още Йешич.
"Не е важно кой ми се е обадил, важно е, че съм тук. Аз подписах този договор, но са важни първите 6 месеци. Аз няма да участвам в зимната селекция. Ние с моя щаб ще направим вътрешна селекция на играчите, които са вече тук. За в бъдеще, ще кажа на ръководството, дайте ми играч на тази и тази позиция. Те ще ми доведат дадения играч, аз ще го видя и тогава ще видим дали ще го одобря. Никога Йешич не си търси алиби, няма да се оправдавам със селекцията", продължи новият треньор на "червените".
"ЦСКА в момента има играчи, с които да спечели най-много точки през пролетта и да бъде лидер. На което място ще завършим сезона, ще видим", сподели още Йешич.
"Няма да кажа лоша дума за Тошко Янчев. Знам, че той вече не е в клуба, но аз не знам какви са причините за това. Идвам тук направо от летището", коментира накрая Йешич новината, че капитанът Янчев вече не е част от "армейците".
54-годишният сръбски специалист за първи път стана треньор на "армейците" през февруари 2005 г. и изведе тима до юбилейната 30-та шампионска титла в първенството. Под негово ръководство "червените" победиха Байер Леверкузен и Ливърпул на "Анфийлд Роуд" в евротурнирите. През април 2006 г. той бе уволнен заради серия от слаби резултати. Като футболист Йешич е играл за Партизан Белград и за турските Алтай и Трабзонспор, има и 8 мача за националния отбор на Югославия в периода 1982-1984. Треньорската си кариера той стартира в отбора на Обилич, а в България води също Славия и Литекс, с който триумфира в Купата на България през 2008 г.
Leci 11
на 08.01.2013 в 19:51:01 #31Подуенски скотове, знаете ли какво е това нещо в ръцете на Меси ?? ...че откъде ще знаете..

УмеренЦСКА
на 08.01.2013 в 19:50:47 #30105. El Marcone | 08.01.2013 21:45 Голяма забава става с цирка от Панчарево Смее се .Поне месец ше са неизменно на първа страница Кул ----------------- Колега, очилатите пристрастия Ти пречат да видиш цирка от Подуене... Ама твоя си работа, мозъкопромиването е сериозно оръжие!
JedyMaster
на 08.01.2013 в 19:50:06 #29El Marcone Ааааа, яко! Това от високия блок до 73 училище е снимано, нали! Виждам 104 и Мотопистата

german
на 08.01.2013 в 19:50:03 #28...великия Левскар Борислав Михайлов със цели 7 декара дюни... ================================================= ся, ще видиш ти великите цесекари, гърнетата, като задръстят с боклук крагуевац, ниш, београд и нови сад
как ше ги погнат шумадийци с топорите
ама кинтите вече изядени и изпитиии

15-ти
на 08.01.2013 в 19:49:52 #27Бууухахаха.. яка гавра с Меци по една от италианските телевизии - ако си продаде златната топка щял да може да си купи приличен костюм
тоя приличал на мокета на летището в Барселона
подкрепям

El Marcone
на 08.01.2013 в 19:45:48 #26Голяма забава става с цирка от Панчарево
.Поне месец ше са неизменно на първа страница
Джедай, вчера разглеждах едни сайтове.Гледай на каква снимка попаднах в един руски
http://prikachi.com/images/896/5715896P.jpg
УмеренЦСКА
на 08.01.2013 в 19:40:48 #25прасета, кога някой от вас в измама със заменки кога ве задръстени строители Бесен великия Левскар Борислав Михайлов със цели 7 декара дюни Удивителна Удивителна Удивителна Въпрос Въпрос ----------------- Е-е-е, Перуката е аматьор в сравнение с Адвокатина... Преди години той (Патков) се уреди със заменки с едни "дюни" около Варна и веднага обяви, че украинци, руснаци ще му наброят четиридесет милиона за да направи там цяло градче с колеж, стадион и пристанище за яхти... Ама падна коалиционното правителство, турчулята вече не бяха на власт, пък и украинските милионери стиснаха кесиите и Патков си остана с пръст в устата...
Leci 11
на 08.01.2013 в 19:26:00 #24JedyMaster | 08.01.2013 20:48 Багера е с Месершмит, нищо че харесва руски самолето =============== Това не е Месершмит... http://prikachi.com/images/460/5558460C.png
УмеренЦСКА
на 08.01.2013 в 19:05:57 #23Какво по-логично на ненормалната ситуация в ЦСКА да се внедри един неуравновесен сърбин? ----------------------- Той самият скоро ще разбере, че е попаднал в ситуацията на Одисей - между Сцила и Харибда... Най-малкият му проблем са феновете на ЦСКА, "скалата" и "водовъртежът" са директорите и собствениците! Другите "обстоятелства" в нашенското първенство ще ги научи бързо-бързо когато започнат мачовете...
reddji
на 08.01.2013 в 19:00:20 #22На моментното състояние на "армейския" клуб му отива точно такъв "генерал". Както се казва търкулнало се гърнето и си намерило похлупак. Какво по-логично на ненормалната ситуация в ЦСКА да се внедри един неуравновесен сърбин? Направо ми се струва логично! Ако не беше жалко щеше да е много смешно!
JedyMaster
на 08.01.2013 в 18:48:26 #21Багера е с Месершмит, нищо че харесва руски самолето
УмеренЦСКА
на 08.01.2013 в 18:40:55 #20" по голяма от вселената е единствено - глупостта" ----------- Приемам!
german
на 08.01.2013 в 18:39:44 #19"Мошеничеството има някакви граници, глупостта е безпределна! ================================================= умерен, има и една друга трактовка: " по голяма от вселената е единствено - глупостта"
УмеренЦСКА
на 08.01.2013 в 18:36:27 #18Трионо написа: -------------- Казах ли ти оня ден кой ще е докато ти се чудеше. Бизнесът събра сръбските с пернишките боклуци ---------------- Не зная точно... Като го гледам Йешич, хич не ми прилича на "бизнесмен", т.е. считам, че е толкова "бизнесмен" колкото Майкъла или Тонев, примерно... Предпочитам друго обяснение на събитията в ЦСКА - просто глупост! Доста пъти съм цитирал едно изказване от преди повече от двеста години: "Мошеничеството има някакви граници, глупостта е безпределна!"
JedyMaster
на 08.01.2013 в 18:30:40 #17Йешо прилича а шиптър, много крив да го ева
In The Know
на 08.01.2013 в 18:24:38 #16САМО ЦСКА
КЗЛ

german
на 08.01.2013 в 18:18:10 #15багерът, обаче какви сюжети ги реди
какъв писател губи световната литература
шолохов + хемингуей 
In The Know
на 08.01.2013 в 18:06:22 #14Кучев, сестра ти усети ли земетресението в задника и

УмеренЦСКА
на 08.01.2013 в 18:03:29 #13Уулф, не му се ядосвай на сърбина... Той е обикновен наемник, дошъл в ЦСКА пари да печели и сега се чуди кой дирник да оближе за да си закрепи положението!
german
на 08.01.2013 в 18:02:52 #12улф, не се фрустрирай бе
йешу ще поостане най-много до м. май '13 и после пак кой откъде е
виж титаните - малко повечко ще се задържат, явно 