ЦСКА U17 победи Национал с 1:0 в мач от третия кръг на елитната юношеска група до 17 години, който се игра днес на клубната база в Панчарево.

През първото полувреме момчетата на старши треньора Стоян Ангелов бяха по-добрият отбор на терена, но пропиляха няколко изгодни положения за гол и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част младите армейци продължиха да атакуват и в 57-ата минута логичното се случи, когато Васил Каймаканов направи много хубав пробив по лявото крило и подаде към Венцислав Иванов, който хладнокръвно откри резултата, разписвайки се за 1:0. След още 10 игрови минути гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Румен Колев получи втори жълт и съответно червен картон. До края на срещата червените можеха да направят победата си още по-изразителна, но нямаха шанс пред гола. В крайна сметка ЦСКА U17 постигна заслужена победа с 1:0 над Национал и събра актив от 6 точки след 3 изиграни мача в елитната юношеска група до 17 години.

В следващия кръг тимът ни приема Черноморец (Бургас). Двубоят е насрочен за 28 август (неделя) и ще се играе на клубната база в Панчарево в 11:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА U17: 1. Георги Гергинов (в), 3. Светозар Евтов, 5. Тодор Цонев, 6. Димитър Петров, 8. Васил Каймаканов, 9. Юлиан Гилов, 10. Кирил Георгиев (к), 11. Александър Кожухаров, 14. Радослав Узунов, 16. Божидар Петров, 19. Александър Благовестов.

Резерви: 12. Габриел Петковски (в), 4. Алексей Раданов, 15. Викторио Вълков, 13. Христослав Ячев, 17. Тарек Жензарли, 18. Теодорос Томарас, 7. Венцислав Иванов.