Един от лидерите в състава на ЦСКА Амос Юга почти сигурно ще пропусне откриващия двубой на тима в евротурнирите. Червените посрещат носителя на Купата и Суперкупата на Румъния Сепси в първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите в четвъртък от 20:00 часа. Срещата ще се проведе на стадион "Българска армия" и ще бъде предавана на живо по Диема Спорт.

Централноафриканецът получи контузия малко преди почивката на домакинството на Крумовград в петък. Той не се появи на терена за второто полувреме, а на негово място влезе Станислав Шопов. Юга не взе участие във вчерашната възстановителна тренировка на базата в Панчарево, а по всяка вероятност няма да се включи и в днешното сутрешно занимание на тима.

Треньорът на Сепси: ЦСКА е солиден отбор, гледах техни мачове

Треньорът на Сепси: ЦСКА е солиден отбор, гледах техни мачове

Ливиу Чобутариу е убеден, че в четвъртък мачът ще бъде много труден

30-годишният футболист ще премине допълнителни медицински изследвания, като от "Армията" се надяват той да е готов да започне от първата минута в реванша със Сепси идния четвъртък, 3 август, отново от 20:00 часа. В отсъствието на Юга срещу румънците в София ще стартира Тибо Вион. Французинът бе наказан за откриващите два двубоя в първенството и това ще е първа официална среща за него през новия сезон.

Под въпрос за предстоящия сблъсък със Сепси е и Енес Махмутович, който също напусна игра принудително срещу Крумовград още в 33-ата минута. Националът на Люксембург се хвана за бедрото и бе заменен от новото попълнение Браян Кордоба. Защитникът участва във вчерашната лека тренировка, но все още не е ясно на какви натоварвания ще може да се подложи днес.

Копие на знаме на Българската армия отсега нататък става символ на ЦСКА

Копие на знаме на Българската армия отсега нататък става символ на ЦСКА

Именно с него червените излязоха от тунела на "Армията" за сблъсъка снощния сблъсък с Крумовград

Махмутович бе титуляр в последните 5 официални срещи на червените, като вкара и гол при равенството 1:1 с ФК ЦСКА 1948 в началото на юли. Започна от първата минута и при победите на Люксембург над Лихтенщайн и Босна и Херцеговина в евроквалификации през лятото.

Юга и Махмутович ще попаднат в списъка на Саша Илич за предстоящите двубои със Сепси, като днес червените ще изпратят до УЕФА футболистите си за картотекиране. В групата за мачовете от евротурнирите могат да намерят място до 23-ма футболисти, включително и трима вратари, като срещу румънците в четвъртък за първи път всички нови попълнения на ЦСКА ще са част от тимовия лист.

Както е известно, досега през лятото в Борисовата градина пристигнаха общо 6 играчи - вратарят Марин Орлинов, който е трета опция под рамката след Бусато и Евтимов, както и полевите състезатели Сейни Санянг, Браян Кордоба, Матиас Фаетон, Данило Асприля и Майкъл Естрада. В международните надпревари не важи ограничението за брой чужденци извън Европейския съюз, което е плюс за Саша Илич.

Важен футболист на ЦСКА се завръща в игра

Важен футболист на ЦСКА се завръща в игра

В България този лимит е 5 и сърбинът бе принуден да остави новото попълнение Майкъл Естрада извън групата за срещата с Крумовград. Еквадорецът е в много лоша физическа форма и вместо него бяха предпочетени Санянг, Кареасо, Кордоба, Асприля и Шагоян. Освен тях с паспорти извън ЕС в ЦСКА са още Туфегджич, както и контузените Браян Морено и Бисмарк Чарлс. Както вече се писа, клубът опитва да се раздели с Чарлс и Туфегджич, пише "Тема Спорт".