ЦСКА унищожи китайския Дзянсу (Сунин) в контролата между двата тима, която се игра в Марбея.

Мачът бе първи от подготвителния лагер на "червените" в Испания, като завърши при разгромното 8:0 за софиянци.

С хеттрик за българския отбор се открои Кирил Десподов, а по още едно попадение добавиха Алберг, Живков, Атанасов, Манолев и Каранга. Последният се "отличи" и с няколко пропуска от чисти позиции, като явно има да наваксва, що се касае до физическата си подготовка.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се в проверката:

ЦСКА - Дзянсу Сунин 8:0, хеттрик на Десподов!

"Армейците" стартират контролите в Марбея срещу отбора на Фабио Капело

През първото полувреме ЦСКА играеше футбол. Съперникът определено не бе насочил усилията си в същия спорт, като преобладаваха груби влизания, провокации, но не и чисто футболни прояви в редиците на символичните гости.

Състезателите на "червените" правеха каквото си поискат на терена, като редуваха акциите си една след друга.

Само в рамките на началните 6 минути, столичани можеха да да излязат напред в резултата, ако мерникът на Фернандо Каранга бе малко по-точен.

Резултатът бе открит след 17 минути игра, когато Кирил Десподов изпълни по чудесен начин свободен удар на границата на наказателното поле, отсъден за нарушение срещу Каранга.

Снимка 336104

Източник: CSKA.bg

Самият таран на "червените" реализира след 35 минути игра, когато се пребори за една топка с вратаря на съперника и стреля покрай тялото му за 2:0.

Три минути преди почивката Роланд Алберг също записа името си сред голмайсторите, като бутна топката в мрежата от удобна позиция.

Така доминацията на "червените" бе осезаема, а и подкрепена със солидно доказателство - цели три попадения срещу формацията на Дон Фабио Капело. Само за едно полувреме игра.

Снимка 336117

Преднината на "армейците" набъбна допълнително през вторите 45 минути, като само в рамките на около 180 секунди Кирил Десподов вкара нови два гола.

Първо той бе точен от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него, а впоследствие реализира и с глава, за 5:0.

Снимка 336123

Крайното 8:0 оформиха влезлият като резерва Радослав Живков, а след него и Атанасов и Манолев. Опитният национал вкара от бялата точка.

Първоначално се смяташе, че "армейците" ще запазят основните си играчи за срещата срещу украинския Динамо (Киев), която е в събота.

Белчев обаче не даде почивка на звездите срещу водения от италианската легенда Фабио Капело китайски тим, който завърши на 12-о място в първенството.

Снимка 336116

Освен срещу Дзянсу, "армейците" ще премерят сили с още един китайски отбор - Тянжин, който е воден от германската легенда Ули Щилике.

Безспорно най-сериозната проверка за тима на Стамен Белчев пък ще бъде на 31 януари, когато съперник е Спартак (Москва), с Ивелин Попов в състава си.

Манолев: Каранга се извини на целия отбор, отсъствието му не ни е повлияло негативно

"Той имаше проблеми в Бразилия, разреши ги и се върна"