Войната между ЦСКА и БФС продължава с пълна сила. „Червените" излязоха с декларация, насочена към действията на футболната ни централа, които според тях са в ущърб на клуба. „Армейците" са недоволни от действията или както наричат те „бездействията" на БФС относно казусите „Присо" и „Анисе", както и неяснотата около бъдещето на обвинените в употреба на допинг.
Ето и цялата декларация на ЦСКА, без редакторска намеса:
Дами и Господа,
ЦСКА като клуб и като институция, има съществена роля в българския футболен живот. Социален феномен, поради безбройните си исторически успехи,отборът се е превърнал в начин на живот за милиони хора у нас. Ето защо, ние, няма да търпим гавра под каквато и да е форма с любимия ни ЦСКА. Клубът ще отстоява позициите си, ще брани честта си, ще държи на правилата, ще иска и търси справедливост. В името на истината, в името на ЦСКА. И не на последно място - заради всички, които приемат ЦСКА като кауза, на която си заслужава да се посветим!
Професионален футболен клуб ЦСКА изказва огромното си огорчение от действията, или бездействията на различни комисии и служители на БФС, които демонстрираха двуличие в решенията си, спрямо всеки един постъпил при тях казус свързан с нашия клуб. Напомняме, че ден след мача ни с Локомотив Пловдив, поставихме някои въпроси ,повечето от които останаха без отговор. След последвалите събития, ЦСКА продължава да се чувства ощетен, ограбен и незащитен от органа, който според целта и задачите си в устава, трябва да съдейства на всеки един футболен отбор - БФС. Ето защо, ние, поставяме своите логични питания като забелязваме с тревога, че техният брой се е увеличил драстично.
Защо Присо няма да играе срещу Светкавица, след като вече и документално е установено, че е невинен? Кой в БФС ще поеме отговорност за този гаф?
Защо Локомотив Пловдив не получи адекватно наказание за бруталния расизъм, проявен към Присо от публиката му?
Защо БФС сладкодумничи, че сертификата на Анисе е в Литва и, че той е картотекиран като аматьор там? Защо Анисе не е бил потърсен от БФС, както гласят правилата на ФИФА? Защо БФС се позовава на ФИФА, а не съблюдава член 23 от ПСТФ на БФС? Защо искането за издаване на трансферен сертификат на Анисе от 12 март, не е било придвижено от БФС до 20 март? Защо БФС плаши ЦСКА със санкция заради Анисе, след като на 5 април публикува на собствения си сайт становище, според което договора на Анисе Е прекратен в съответствие с трудовото законодателство? Защо СТК на БФС се определи като некомпетентна да разгледа случая на И. Караджов, а месец по-късно разгледа казуса на Анисе в детайли? Кога ще бъде картотекиран Анисе в БФС, след като по същия начин БФС вече картотекирал Иван Боладо и Димитър Телкийски? Защо СТК на БФС нападна юристите на клуба чрез сайта си на 31.01 за становището на ЦСКА, че СТК на БФС е материално некомпетентна да се произнесе по казуса, а броени дни по-късно, председателят й - Й. Томов призна пред столичен всекидневник, че СТК наистина няма юрисдикция върху трудовия спор?
Кой в БФС взе решение да се обжалват санкциите за допинга и защо? Кой в БФС скри писмото, че наказаните за допинг играчи са с възстановени състезателни права? Защо БФС не ратифицира решението на ДК на БОК в срок от 15 дни след постановяването му, както изисква нормативната уредба? Кой в БФС реши да поиска временно спиране на изпълнението на наказанията на играчите и защо? Защо БФС отказва да позволи решенията му да се обжалват в САС в Лозана, което е задължително условие на ФИФА? Защо тримата арбитри отсъдили в полза на ЦСКА по делото „Паунич", бяха освободени от АСБФС скоро след това? Защо БФС изтегли заседанието по делото „Да Коща" 10 дни преди предвидената дата?
Защо БФС допусна Георги Иванов да играе в трети отбор (Левски), през сезон 2005/06 като това е забранено от ФИФА с решение от 1 юли 2005? Готови ли са в БФС да признаят своя гаф, да присъдят служебен резултат 3:0 в полза на ЦСКА от дербито ЦСКА-Левски на 2 април 2006 година, и да върне на ЦСКА шампионската титла от този сезон? Свързана ли е по някакъв начин глобата от 50 000 евро, наложена от УЕФА на БФС на 15.06.2009 година, за нарушение на лицензионните правила по отнемането на лиценза на ЦСКА малко преди това?
Спираме дотук, но засега! ЦСКА очаква бързи и адекватни отговори, както и справедливост и съблюдаване на законите и наредбите. ЦСКА иска да участва в спортни състезания, а не във войни, с когото и да било! ЦСКА ще отстоява винаги и пред всеки, или всяка институция правата си като клуб. Нищо повече, но и нищо по-малко.
ПФК ЦСКА ЕАД
KADET
на 07.04.2012 в 14:14:36 #48Христо Митов
Дерротебароне ,еби си майката ,негър ,умрял 
орденоносец
на 07.04.2012 в 14:13:18 #47Himlercho
на 07.04.2012 в 14:09:53 #46Дайте ми неукото дупе дайте ми го! Я! Дайте ми го!
KADET
на 07.04.2012 в 14:09:36 #4592. орденоносец | 07.04.2012 17:05 76. KADET | 07.04.2012 16:58 Ицу Кюрда ебан от изнасилвача на Лефски - Миньоро ! ======== И Монтана 2 пъти ----------------------------------------------------------------------- За какво намекваш ?
Himlercho
на 07.04.2012 в 14:09:13 #44KADET

KADET
на 07.04.2012 в 14:07:43 #43ХИМЛЕРЧО ДА ПИЕМ ЗА ТРОФЕЯ НА ДОРТМУНД
ЛАКОСТЕ
ЧЕРПЯ ТЕ 
Himlercho
на 07.04.2012 в 14:06:31 #42ДОРТМУНД ГАЗИ
ДОРТМУНД ШАМПИОН

babait
на 07.04.2012 в 14:06:11 #41AK 47 не ми е и хрумвало да се изкарвам репресиран, депресиран, ейсидисидент или квото и да било.. левскар съм, щото един от предците ми е учредител на клуба.. и това се е случило барем три години преди да се появи СССР на световната карта.. та в тоя смисъл е грозно да ни обявявате за комунистически изчадия.. иначе, нема спор, че прлез годините на соца, та и до сега.. на Левски са посегнали партизани и ченгета.. слабо казано - неприятно ми е.. вервам и на тебе ти е неприятно, че преди да вземето името на московския цска, сте се казвали на партизанския отряд чавдар..
орденоносец
на 07.04.2012 в 14:05:46 #4076. KADET | 07.04.2012 16:58 Ицу Кюрда ебан от изнасилвача на Лефски - Миньоро ! ======== И Монтана 2 пъти
Himlercho
на 07.04.2012 в 14:05:05 #39Наука отваряй уста ще сера
Himlercho
на 07.04.2012 в 14:04:33 #38KADET
на 07.04.2012 в 14:01:28 #37АААААААААААААААААААААААААААААААААА ДОРТМУНД ГАЗИИИИИИИИИИИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LOGO
на 07.04.2012 в 14:00:46 #36На днешния ден 1982 г. ЦСКА – Байерн (Мюнхен) 4:3, КЕШ, 1/2-финал
KADET
на 07.04.2012 в 13:59:26 #3515-ти Пак пишеш глупости ,дразниш ме
Първо шампион е ЦСКА,и второ в А група няма черно тото ,да ти е ясно г-н Говедо! 
15-ти
на 07.04.2012 в 13:59:14 #34.....,а и Кюрда е ''доказан'' треньор де

L_I_T
на 07.04.2012 в 13:58:31 #33ма не си много прост СЛОНЧО , само малко
обещавам , че нема да те заговарям

KADET
на 07.04.2012 в 13:58:15 #32Ицу Кюрда ебан от изнасилвача на Лефски - Миньоро !
15-ти
на 07.04.2012 в 13:57:24 #310-2
не ,че нещо ми дреме,но схемките в БГ футбола продължават
...а Левски шампион але,алеее

KADET
на 07.04.2012 в 13:57:17 #30Миньоро разгъзи Латекса,и Ицу Кюрда
Сбирай се народе
Миньоро - Ботев Враца 1 : 3
Мунтаня - Миньоро 1 : 2
Латекс - Миньоро 0 : 2 все още
L_I_T
на 07.04.2012 в 13:53:12 #29ААААААААААААААААААААА ЦСКА - шампион
щом Бог Ицо се отказва от титлата ,
сметайте отрепки
