ЦСКА продължава участието си в европейските клубни турнири. Червените измъкнаха 1:1 в Лондондери и след успех в първия мач с 1:0 продължават в плейофите на надпреварата.

Домакините се добраха до престижното равенство след попадение на Стюърт в 82-та минута. Преди това Маркиньос откри за червените.Бразилецът препарира вратарят на домакините с гол от 30 м след изпълнение на пряк свободен удар.

Първото полувреме завърши 0:0. Червените имаха няколко възможности за гол, но така и не ги оползотвориха. Най-чистата от тях пропиля Иван Стоянов в продължението на първата част. Той преодоля двама защитници на гостите, но не успя да нанесе удар.

В средата на първото полувреме българският състав направи принудителна смяна. Вратарят Здравко Чавдаров напусна с контузия след сблъсък с Дийри. На негово място се появи Иван Караджов