ЦСКА победи Чавдар (Етрополе) с 1:0 в контролен мач, който се игра в Правец. Единственият гол реализира капитанът на елитния тим Тодор Янчев, който се разписа още във втората минута. Грегъри Нелсън проби по левия фланг и подаде към дузпата, Маркиньос пропусна топката и Янчев с удар в левия ъгъл матира стража на съперника.

Очаквано наставникът на ЦСКА Милен Радуканов разчита на голяма част от футболистите, които по-рядко попадат в стартовия състав в официалните мачове. Цял мач на вратата на "червените" бе новото попълнение Благой Макенджиев, който нямаше почти никаква работа.

Малко след попадението на Янчев с гол можеше да се отчете и Емил Гъргоров, но ударът с глава на нисичкия халф се отби в гредата. До края на първата част Маркиньос и отново Гъргоров опитаха късмета си, но и в двата случая топката мина видоко над вратата на съперника.

След почивката двамата треньори направиха редица промени в съставите си, а темпото на игра видимо спадна. В крайна сметка нови голове нямаше и мачът завърши с минимална победа за ЦСКА.

ЦСКА - ЧАВДАР (Бяла Слатина) 1:0

1:0 Тодор Янчев (2')

Стартов състав на ЦСКА: Благой Макенджиев, Апостол Попов, Петър Стоянов, Джузепе Акуаро, Четин Садула, Фабрицио Грило, Тодор Янчев, Коста Янев, Емил Гъргоров, Маркиньос, Грегъри Нелсън

През второто полувреме на терена се появиха: Томи Костадинов, Килиън Шеридън, Ангел Грънчов, Милен Кикарин, Станко Йовчев, Борислав Николов, Георги Амзин, Владимир Иванов.