ЦСКА победи с 4:2 Славия в мач от първенството при юношите до 16 години. Това беше първи официален двубой за "червените" под ръководството на новия им треньор - Румен Трифонов. 35-годишният доскорошен футболист, който е юноша на ЦСКА, застана начело на отбора на "армейците", родени 2004 г.

През първата част избраниците му доминираха срещу Славия , но изгодни положения за гол пропуснаха Георги Чорбаджийски и Йоан Лозанов. В началото на второто полувреме Ясен Спиров откри резултата с красиво попадение от далечна дистанция. Малко по-късно Виктор Атанасов направи хубав пробив и бе фаулиран в наказателното поле, а Павел Жабов не сбърка от бялата точка и удвои резултата - 2:0. След това Славия намали - 1:2.

"Белите" завършиха двубоя с човек по-малко, след като техен футболист бе изгонен с директен червен картон, показан за груба игра.

Рубен Пинто чака предложение за нов договор от ЦСКА

До момента от "Армията" не са водили разговори с португалеца

До края "армейците" доминираха, като първо Павел Жабов покачи резултата до 3:1, а малко след това Георги Чорбаджийски (б.р. - брат на защитника на ЦСКА Божидар Чорбаджийски) беше съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Минута преди последния съдийски сигнал домакините успяха да се разпишат още веднъж за крайното 2:4.

Това бе първи за годината мач на младите "армейци", които напълно заслужено се поздравиха с победата. В следващия кръг отборът на Румен Трифонов ще запише служебна победа заради отказването на Левски-Раковски.

Евандро бесен от смяната си

Той бе заменен в 68-ата минута на мача с Ботев (Пд), когато на негово място влезе Рафаел Енрике

Съставът на ЦСКА: Александър Марковски (в), Мартин Влаевски, Виктор Атанасов, Валентин Ситнилски, Кирил Великов, Йоан Лозанов (к), Георги Чорбаджийски, Юлиан Илиев, Ясен Спиров, Александър Георгиев, Павел Жабов

Резерви: Константин Касабоков (в), Димитър Величков, Георги Шаламанов, Веселин Борисов, Цветомир Йорданов.