Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато се намира в 5-ата най-дълга серия без допуснат гол в историята на елитното ни първенство, пише "Тема спорт".

След като опази мрежата си суха за 9-и пореден път вчера, той не е инкасирал попадение вече 884 минути. Срещу Ботев (Пд) бразилецът изпревари досегашния №5 Стоян Колев (869). Бусато се доближи само на минута от четвъртия Евгений Хмарук (885). За да пробие в тройката обаче, южноамериканецът не трябва да допуска голове в поне един цял мач и още 37 минути във втори. На третата позиция е Румен Горанов (Локо Сф) с 1010 сухи минути. Любопитно е да се отбележи, че в Топ 5 място намират трима вратари на ЦСКА.

Евандро бесен от смяната си

Той бе заменен в 68-ата минута на мача с Ботев (Пд), когато на негово място влезе Рафаел Енрике

Ако към серията на Бусато се добави и двубоят за купата с Арда (1:0), то бразилецът не е инкасирал попадение от 974 минути. Иначе последният случай, в който той бе преодолян, датира от 20 октомври 2019г. - в 16-ата минута при 0:1 от Локо (Пд). След това "армейците" не пуснаха попадение срещу Етър (4:0), Черно море (2:0), Славия (1:0), Ботев (Вр) (3:0), Лудогорец (0:0), Арда (0:0), Дунав (4:0), Левски (0:0) и сега с Ботев (Пд) (1:0).

Всъщност Бусато е капитулирал само в 2 от своите 15 участия с ЦСКА - при 1:2 от Берое, след който мач Люпко Петрович напусна, и срещу Локомотив (Пловдив).