ЦСКА е правоприемник на фалиралото дружество. ЦСКА е у дома - на стадион "Българска армия". Титлите и купите на клуба са в музея, а легендите - близо до отбора. В Европа миналата есен приветстваха навсякъде ЦСКА и отбелязваха славното минало на "червените". Феновете продължават да живеят с любимия си тим, всеки ден...
ЦСКА откупи емблемата си. Бяха платени 8 милиона лева - огромна сума за българските стандарти. Остава една малка подробност. Тя е и в сайта на УЕФА да бъде добавена историята на клуба. За целта, повтаряме го много пъти, нужно е само едно писмо. От БФС. За въпросната правоприемност. То продължава да липсва.
На вниманието на господин Михаил Касабов, на господин Борислав Попов и всички останали, които в момента оглавяват футболния ни съюз, пак ще припомним решение на ФИФА. А те да отговорят публично защо най-после историческата справка не отиде към УЕФА. Ако чакат и папата да се произнесе - едва ли ще го направи. Колко време е нужно за изпращането на един мейл?

Източник: LAP.bg
Ето и решението на ФИФА (по делата, водени срещу клуба от бивши футболисти на ЦСКА) от... 9 август 2020-а година.
"Въз основа на информацията и документацията, с която разполагат, членовете на Комитета решават да подкрепят заключенията на председателя и зам. председателя на Дисциплинарния комитет и считат, че нямат друга алтернатива, освен да заключат, че новият Клуб, ПФК ЦСКА-София, трябва да се счита за спортен правоприемник на първоначалния длъжник, ПФК ЦСКА София".

Източник: БГНЕС
ЦСКА върви напред, този сезон направи и дългоочаквания пробив в Европа. ЦСКА десетилетия прославяше България зад граница. Какви футболисти даде на националния ни отбор, няма смисъл да повтаряме. Няма да ни стигнат редове да ги изредим. Ако отношението на БФС продължи да бъде такова, поне хората там да обяснят защо. Половин България, "червена" България заслужава това.
waterloo
на 19.01.2021 в 21:46:34 #139Дрисливецо, ти си неописуемо нагъл и безсрамен! Открих панорамната снимка на стадион "Юнак и на "Левски" от въпросната година. На въздушната снимката са показани двата стадиона "Юнак" (големия овал) и по-малкия на "Левски" (малкия овал вляво от големия).
На снимката може да се види, че еп раена откъм катедралата "Александър Невски" ивсеки софиянец може да ти посочи на нея коня, университета, Орлов мост а и оттам вдясно и ул. "Евлоги Георгиев". Двата стадиона са точно там насреща!
А пък на прословутата снимка за която се пениш е показан стадион "Юнак" преди на него да е било построено футболното игрище. Големият овал, за който твърдиш че бил на стадион "АС 23" всъщност показва Колодрума, а изсечените дървета отред и почистения терен показват мястото за строеж на бъдещото игрище на "АС 23".
Горното се доказва и от плана на София от 1928 година, където терена Колодрума е означен като 2 пъти по-голям от този на все още непостроеното през 1928 година игрище на Офицерския клуб!
Мандалото падна, дрисливецо! Прилагам ти и линка, който форума ще ти активира 100%!
ОСК (atletic.cf)
waterloo
на 19.01.2021 в 20:45:22 #138Дрисльо, не бъркай кортовото покритие със сгурта на футболните игрища. Аз съм играл тенис както на кортовете в София така и тук в Берлин докато бях сравнитено по-млад и знам какво е кортово покритие. Не говоря за изкуственото в днешно време! Игрища покрити със сгур имаше по мое време в София и другаде, дори и през 60-те години че след тях. Със сгур беше игрището и на "Левски" в Подуяне докато стадиона там стана готов. И си остана като тренировъчно и след това. Така беше до 1977 година. Какво е сега не знам, но може да е с изкуствена настилка. Около стадион "Септември" имаше цели 3 игрища със сгур, на които сме ходили от немската гимназия да играем футбол. Дори първият контролен мач на обединения "Левски-Спартак" през февруари 1969 година с московския "Торпедо" се игра на на сгурното старо игрище "Динамо", което тогава беше тренировъчно на "Спартак" София. За линковете ти няма как нещата да са другояче - форума не активира твоите а само моите! Смешник!
Иначе проверявай "сведенията" си за мачове на националите на бившия стадион "АС 23"! Успех!
waterloo
на 19.01.2021 в 16:00:08 #137Дрисливец, какво общо има сгурията с клея, бе селяко?
Според българският тълковен речник КЛЕЙ е жълта прозрачна лепкава течност, която избива по някои дървета при нараняването им и се втвърдява или вид лепило. Има и пчелен клей, който е вещество, което се събира и обработва от пчелите и се използва в медицината; прополис.
Все още чакам да ми oтkpехнеш кой точно междунарoден мач е играл националния отбор на България на игрището на "АС 23" Нали уж имаш сведения?
Я попитай Ачо Чартъра, към когото се обръщащ с приятелското "Ангеле", защо форума не активира именно твоите линкове, а само моите?
waterloo
на 19.01.2021 в 13:32:03 #136Преди епоката на социализма в Борисовата градина е имало един стадион = Атлетик Парк със затревено игрище droidc3p0 # 236 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Преди епохата на социализма в София са съществували следните игрища (стадиони): национален стадион "Юнак", стадион "Славия", стадион "Локомотив", стадион "Левски", стадион "Бенковски", както и стадион "Атлетик слава". Всички стадиони без изключение са били с терени от сгур. Всички мачове на националния отбор са играни без изключение на национания стадион "Юнак"! Дрисливия droidc3p0 е
waterloo
на 19.01.2021 в 13:18:21 #135droidc3p0
waterloo
на 19.01.2021 в 11:44:35 #134"..защото усещам, че вече не издържа срещу очевидните факти и ще забегне за няколко месеца от форума.." droidc3p0 # 230 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Успокой се дрисливко! Тук ще съм до началото на март и после тръгвам на път по света както правя обикновено на всеки 2 месеца. Но в края на април съм отново на линия. Така че до началото на март ще си правя гаргара с теб във форума!
waterloo
на 19.01.2021 в 11:38:30 #133ПИСАНО ПРЕДИ: Дрисливия дроид твърдеше първоначално, че в Борисовата градина е имало само един стадион на "АС 23" и нищо повече. Впоследствие добави, че там е имало още 2 игрища на "Левски" и "Юнак" но те били маломерни и покрити със сгур. Той никога не е писал за 3 игрища ("Левски", "ФК 13", "Юнак") в Борисовата градина, защото за това на "ФК 13" го научи едва тук от мен. Малоумният дрисливец писа тук, че този форум не активира линкове НАПИСАНО СЕГА: "..а пиша, че от трите игрища и единия стадион в Борисовата градина - игрище Лефски, игрище ФК13 и игрище Юнак са били с клей, за разлика от модерния тогава стадион Атлетик парк ( А.С.23.." "..Освен това игрище Лефски и игрище ФК13 са били маломерни и са нямали нито атлетичеки писти, нито ресторант, нито кафене..." "..Ето още един линк за същите снимки, да видим шизофреника дали ще успее да отвори снимките или ще лъже по добре познатата му стратегия..." Заключение: И до момента малоумнюка не може да обясни защо на "стадиона бижу" "АС 23" не са играни международни мачове включитено и тези за Балканската купа, а е предпочетено маломерното покрито със сгур игрище "Юнак": За да си осигури алиби за невежествотоси дроида вкарва и "ФК 13" в обръщение като пише че на неговото игрище нямало писти, ресторант и кафене.Той дори не знаеше до 17.01.2021 г. за съществуването на този най-стар клуб в България. Малоумният дрисливец пуска отново фалшиви линкове, макар сам да писа че този форум не ги активира! Зъбавнотo е, че форума активиrа моите линкове, макар те да са от един 18-годишен (вече станах 9-годишен) лаик!
waterloo
на 19.01.2021 в 10:53:32 #132droidc3p0
waterloo
на 18.01.2021 в 21:06:26 #131но този форум не активира линкове droidc3p0 # 226 --------------------------------------------------------------------- Не активира само линковете на дрисливия малоумник droidc3p0!
А на 18-годишния, а последно на 9-годишния лаик waterloo ги активира!
waterloo
на 18.01.2021 в 21:01:25 #130защо в картата от 1947г игрище Лефски се е "преместило" на мястото на ФК13, след като последното ти твърдение е, че игрището на ФК13 е останало собственост на ФК13 с нотариален акт droidc3p0 # 225 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Подробно обяснение за дрисливия малоумник droidc3p0: 1. Кликва се на долупосочения линк. Юнак (стадион) – Уикипедия (wikipedia.org) 2. Кликва се на Юнак (стадион) - Уйкпедия 3. Кликва се за да се на скицата на десния горен ъгъл за да се уголеми - схема на местоположението на стадиона 4. Големият квадрат в левия горен ъгъл на схемата показва старото местоположение на "Юнак" в периода между 20-те и 30-те години. 5. Малкият квадрат в левия горен ъгъл на схемата показва старото местоположение на терена "ФК 13" в периода между 20-те и 30-те години. 6. Големият овал в лявата горна част на схемата показва местоположението на "Юнак" в периода между 30-те и 50-те години. 7. Малкият овал в средата на схемата показва местоположението на терена "ФК Левски" в периода между 30-те и 50-те години. 8. Големият овал в средата на схемата показва местоположението на националния стадион "Васил Левски" в периода между 50-те и 60-те години. 9. Малкят овал е лявата горна част на схемата показва местоположението на стадион "Дружба" в периода между 50-те и 60-те години. Обясненията на схемата са на английски, но за всеки случай ги преведох на смахнатия drfoidc3p0. Линковете на дрисливецa droidc3p0 не стават за нищо, но тва поначало е нeговата тактика - да обяснява какво уж има на тях без никой друг да може да провери казаното!
С това окончателно приключвам темата защото почна да ми става досадно да се занимавам с такъв малоумен дрисливец като droidc3p0!
waterloo
на 18.01.2021 в 16:15:37 #129Дрислив мърлячo droidc3p0, темата е приключена!!! Какво се захващащ с нея като наСран? Не били публикувани никакви данни за период от 12 г от 1935 до 1947 г и не било отбелязано на плановете нито едно игрище. Какво искаш да е изобразено на следващите пубикувани карти, след като едната е на трамвайната система в столицата включително ж. п. линиите и районите на полицейските префектури от 30-те години, а другата е релефна на черно-бял фон, на която са показани височините в метри в различните части на града включително и на част от Витоша? Тук става дума за различни карти. Като ти трябва по-подробна информация какво е било от 1935 до 1947 година, потърси си я сам. Така например на една от картите за 1934 година са означени пък само отделните строителни зони на столицата като приложение към Държавен вестник съгл. чл. 11 от плана за застрояване на столицата. Докато на другата карта от същата 1934 градина в Борисовата градина изрично са посочени ареалите на "Юнак", "ФК 13" и "Левски" без да се споменава за ареала на "АС 23". Ти още ли не разбра кога, как и при какви условия ареала на "ФК 13" преминава към "Юнак"? По този въпрос съм писал достатъчно тук, но ще опитам отнова да ти го набия в кухата кратуна: С протокол Номер 39 на Столична община на 8 октомври 1924 г. най-старият столичен клуб ФК-13 получава терен северно от стадион „Юнак“. През 1926 година теренът е включен към игрище „Юнак“, а ФК-13 получава правото да използва терена на стадион „Юнак“ безвъзмездно. Само не поцвай да питаш за пореден път, защо и след 1926 година терена е изобразен отделно на картите. Отговорът ще намериш в кадастъра, където е отбелязано изрично, че собственик на този терен си остава "ФК 13", за което му е издаден и съответния нотариален акт, още повече че че Софийска община си запазва правото запази имота даден на СБГД "Юнак" в случай на неговото закриване и да си го върне при възстановяване на юнашкото-спортно дружество. Не е необходимо да обясняваш надълго и нашироко какво се било виждало на твоите аеро-фото снимки, защото не ти стиска да ги публикуваш тук а пускаш фалшиви линкове. Мърляч!!!
waterloo
на 18.01.2021 в 11:41:48 #128Дрисливо дроидче, за мен темата е приключена. Това че за тъпо провинциалистче като теб картите на Софийската община били фалшиви си е чисто твой проблем. Това че не знаеш какво е кадастър също! Напълно ми е ясно защо не публикуваш тук твоите аеро-снимки, а пущаш някакви линкове, които водят обратно до Топспорт. бг. Що се отнася до твоите дрънканици, че "строителството" на стадиона на "АС 23" било започнато на площ по-голяма от тази на "Юнак" за пореден път показваш умишлено невежеството си. Стадионът или по-точно игрището на "АС 23" не обхваща 58 декара, защото в нотариалният акт издаден на Офицерския клуб АС 23 се говори за 58.546 дка ОБЩА ПЛОЩ която обхваща ИГРИЩЕ (не стадион) както и игрища за баскетбол, тенис, хокей, гимнастика и административна сграда на клуба! Тоест тук става дума за целия ареал! И естествено, че съзнателно премълчаваш, че към 40-те декара на "Юнак" са прибавени и тези на "ФК 13". Аз публикувам изчерпателни доказателства, които ти определяш като фалшиви. А ти дрисливко дрънкаш за някакви аеро-снимки, които и до момента не публикуваш. Но няма смисъл да се занимавам с едно изключитекно тъпо и дрисливо провинциалистче като теб! И за да ти ударя последния як ритник в дирника ти пускам линк, на който ясно се виждат грайнците и разположението на игрищата (стадионите) от 30-те години до 60-те години. Юнак (стадион) – Уикипедия (wikipedia.org) 18-годишния лаик ти се изсра за пореден път във вонящата уста!
waterloo
на 17.01.2021 в 22:01:44 #127На картата от 1928 година се вижда, че ареала на игрище "Левски" може мислено да се пресече с продължение на ул. "Гурко". Докато този на игрище "ФК 13" е в мислените продължения между ул. "Юри Венелин" и ул "Гурко", а общия ареал на игрище "Юнак" и игрище "ФК 13" е между мисленото продължение на ул. "Паренсов" до това на ул. "Гурко". Тоест границата между игрище "ФК 13" или разширението на "Юнак" и игрище "Левски" до продължението на ул. "Гурко". Това се вижда ясно и на картата от 1947 година. Разделната линия между игрище "Юнак" (Юнак + ФК 13) и игрище "Левски" е мисленото продължение на ул. "Гурко". Да ева дрисливия и тъп провинциалист droidc3p0, който едва ли е бил някога в София!
waterloo
на 17.01.2021 в 21:32:45 #126Дрисливко, на теб май не ти омръзва да дрънкаш тъпотии и то след като еднин 18-годишен лаик те си изсира многократно във вонящата уста.Карфтите на столикта от 1028 година са две.На едната са отбелязани първлитве по номера като специално за "Юнак" е посочено и общя ареал след сливането на двата парцела. На другата са отбелязани парцелите по кадастър. Така е и на последващия план от 1935 година, докато на плана през 1947 година са посочени парцелите като вече застроени а два от тях и с нови имена! А пусни най-сетне свестни линкове на твоите "аеро-снимки" за да видим за какво се горешч толкова. Ти знаеш ли къде е бул. "Евлоги Геориев"? Много ми е интересно как ттам се вижда ареала на днешния Кочинпарк и как се е виждал през 1928 година. https://osem.cf/index.php/igrishta-sofia/yunak-igrishte_atletic-park-stadion-1928 https://osem.cf/index.php/igrishta-sofia/levski-igrishte_yunak-igrishte Горепосочените от теб линкове можеш да си ги завреш в задното отверстие, защото там няма никакви снимки!
waterloo
на 17.01.2021 в 20:59:00 #125stara-sofia.com/sofiamap1928.jpg (stara-sofia.com) sofiamap1947.jpg (8000×5633) (stara-sofia.com) Предоставям линковете на тези които се интересуват от темата, като посочените от мен данни ще ги намерите в графата "карти".
waterloo
на 17.01.2021 в 20:42:44 #124- През 1926 година теренът е включен към игрище „Юнак“, а ФК-13 получава правото да използва терена на стадион „Юнак“ безвъзмездно или излъга, когато написа че: - през 1928г са отбелязани едно до друго игрища Юнак - ФК13 - Лефски; или излъга, когато написа че: - през 1935г са отбелязани едно до друго игрища Юнак - ФК13 - Лефски; droidc3p0 # 214 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Написанот от мен е вярно и отговаря абсолютно точно на градския план на София от 1928 година!
Там е отвелязан ареала на игрище "Юнак" под # 76 и този на "ФК 13" под # 78 като е очертан и новия общ ареал на уголеменото игрище "Юнак". До него под # 80 е очертан ареала на игрище "Левски".
Има още 3 ареала # 79, # 83 и # 84, които не са очертани изрично нито се споменава какво е предназначението им. Тъй като сравних тези номера с плана от 1935 година и 1947 година стигнах до заключението, че става въпрос съответно за местоположението на игрището на "АС 23" (# 79), колодрума (# 84) и тенис-кортовете (# 83).
Интереснотo е, че през 1928 година "АС 23" е имал вече предоставено от общината място за игрище, но такова по него време не е било изградено!
Така че интелигентния и образован 18-годишен лаик за пореден път би шута на тъпото дрисливо провинциалистче droidc3p0!
waterloo
на 17.01.2021 в 17:41:00 #123През 1904 г. по повод Третия юнашки събор в София е построено първото футболно игрище „Юнак“ в София. До 1920 година то единственото футболно игрище в града. 14 юни 1924 г. – обновеното игрище „ЮНАК“ е открито за VІ юнашки събор, с придадените за вечни времена земи, теренът на СБГД „Юнак“ в София достига 40 дка. В дарението е изрично упоменато, че Софийска община ще запази имота в случай на закриване на „Юнак“ и ще го върне при възстановяване на юнашкото-спортно дружество. С протокол Номер 39 на Столична община на 8 октомври 1924 г. най-старият столичен клуб ФК-13 получава терен северно от стадион „Юнак“. През 1926 година теренът е включен към игрище „Юнак“, а ФК-13 получава правото да използва терена на стадион „Юнак“ безвъзмездно. Още по-на север на 13 октомври 1924 г. с протокол номер 42 на Столична община, право на строеж получава футболен клуб „Левски“ върху 16.2 дка (по-късно увеличени до 26 дка), където е построен с доброволен труд и дарения стадион „Левски“ с 10 000 места. Стадион „Юнак“ се е ползвал като национален Стадион, до разрушаването му, заедно със стадион „Левски“ през 1949 г. На мястото на стадион „Левски“ е построен Националния стадион „Васил Левски“, а на мястото на Стадион Юнак е построена ледена пързалка „Дружба“, преименувана отново на „Юнак“ след 1990 г. Стадионът е служил за официален на националния отбор по футбол, на него са се играли срещи и финалите от Държавното първенство и Царската купа. Игрището е изцяло заградено с трибуни и е имало капацитет от около 25 000 зрители, което прави стадиона най-големия в България по времето на съществуването му.
waterloo
на 17.01.2021 в 16:56:13 #122ФК-13 заедно със „Спортист“ от Варна са основоположниците на клубния футбол в България. Наричани са „ветераните“. В началните години Сава Киров е капитан на отбора, център-нападател, секретар и касиер. Председател е до 1920 г. Към клуба са съществували 12 детски чети с футболни отбори. Районът на клуба обхваща квартала между булевард „Евлоги Георгиев“, улиците „Граф Игнатиев“, „Паренсов“, „Юрий Венелин“’ и „Любен Каравелов“, или така наречената „Алигина махала“ в София. Клубното игрище се намирало върху мястото на старото руско гробище, до сегашния стадион „Васил Левски“. Игрището е направено с доброволен труд. Имало е двуетажна дървена трибуна, като на горния етаж е имало стая за канцелария и домакинство. През лятото на 1928 г. общинските власти отнемат игрището и го присъединяват към съседния парцел на дружество „Юнак“. Този отбор, освен че е първият носител на царската купа през 1938 г., дава на България и 16 национали. Най-известният е Тодор Мищалов, балкански шампион. Вратарят Никола Савов е определен за номер 1 на полуострова, ненавършил и 20 години, през 1935 г. На следващата година пък Лозан Коцев става шампион на Швейцария с „Лозанспорт“, като е започнал кариерата си във ФК-13. Негов кадър е и Фридрих Клюд, първият чужденец, играл с екипа на България. Клубът обединява предимно интелигентни и образовани хора – настоящи или бъдещи юристи, лекари, дипломати, банкови чиновници, възпитаници на Военното на Негово величество училище. „ФК-13“ по-късно развива волейбол, баскетбол, хокей на лед. Клубът съществува самостоятелно до 3 октомври 1944 г.
Провинциалнен дрисливец droidc3p0 отново ти се изсрах във вонящата уста
waterloo
на 17.01.2021 в 14:30:21 #121Дрисливо дроидче! Плановете на столицата са официални и са издавани през всичките тези години от община София, така както е издаден и съществува в днешно време градския план на града. Става дума за планове в мащаб 1 : 12 500, които са правени от картографи-специалисти. Така че какво виждаш ти на някакви си там снимки, не интересува никого. За твой късмет 18-годишния лаик се изсра за пореден във вонящата ти уста!
waterloo
на 17.01.2021 в 12:07:14 #120Дрисливо дроидче, ти май не съм си тп и упорит! Относно темата какви игрища или стадиони е имало в Борисовата градина, твоите така наречени аеро-снимки си ги гледай сам и им се радвай.
На плана на София от 1924 година в Борисовата градина няма отбеязано нито едно спортно съоръжение.
Най-интересното е, че на плана на София от 1928 година в Борисовата градина са отбелязани паралелно едно до друго игрище "Юнак", игрище"ФК 13", игрище "Левски" както и отделно игрище "АС 23". Освен това там са отбелязани и кортовете и колодрума.
През 1935 година на плана София са отбелязани изрично "Юнак", "сп.-клуб ФК 13", "сп.-клуб Левски", игрище "сп.-клуб АС 23", колодрума "български тенис клуб", "игрище скаути", "дипл. тенис клуб"
През следващите години в плановете на София не са изобразени изрично тези игрища.
Но на плана на София от 1947 година игрище "Юнак" е показан изрично но вече като игрише "Спартак". Паралелно до него е показано игрище "Левски. А на мястото на игрище "АС 23" е показано игрище "Чавдар"! Отбелязан е и колодрума.
Ще спомена само, че едва в средата на 50-те години понятието "стадион" придобива гражданственост за да има разграничаване от понятието "игриище"
Фактите те изобличиха за пореден път! Така че твоите аеро-снимки може да си завреш където щеш!!!
До момента на УЕФА хич дори не и пука и документално за нея си оставате правоприемник на Литекс Ловеч. Hе кой да е, а именно вашия адвокат Първан Първанов обжалва пред КАС решения на ДК на ФИФА именно с този аргумент. Освен това никой не пречи на въпросния адвокат да заведе дело пред КАС срещу УЕФА с искане последната да ви признае за спортен приемник или ако щете за правоприемник на бившето ЦСКА.
Ще е доста комично едно такова дело - веднъж доказвахте че сте Литекс, а сега пък искате да сте ЦСКА. Може да разширите иска си дори като включите че сте правоприемнюк и на Атлетик-Слава 23.