Тимът на Бразилия надигра Чили с 6:1 и се класира за полуфиналите на Копа Америка.

"Селесао" реши изхода от срещата още до почивката, когато водеше с комфортната преднина от три гола.

Още в 16-ата минута на срещата бранителят на бразилския тим и ново попълнение на италианския Рома Жуан реализира попадение с глава.

Жулио Баптища удвои преднината на Бразилия с удар от границата на наказателното поле в 23-ата минута на срещата. Класическия резултат оформи очертаващият се като голмайстор на турнира Робиньо в 28-ата минута.

През първата част Марк Гонсалес удари гредада в 32-ата минута, но с това се изчерпа актива на Чили.

През втората част отново Робиньо вкара в 50-ата минута за 4:0. Звездата на Реал (Мадрид) засече центриране на Жилберто.

Жосуе вкара петия гол в срещата, записвайки името си сред голмайсторите в 69-ата минута на срещата.

Все пак Чили се добра до почетен гол, след като Умберто Суасо отбеляза гол за своя национален отбор срещу Бразилия, намалявайки резултата в срещата на 1:5.

Нападателят вкара най-хубавия гол в двубоя в 75-ата минута. Той преодоля двама защитници на бразилците и с красив прехвърлящ удар реализира.

Последния шести гол за Бразилия в срещата вкара Вагнер Лав в 85-ата минута и прати Бразилия на полуфинал, където ще се противопостави на Уругвай.