Реал (Мадрид) започна защитата на титлата си от Световното клубно първенство по възможно най-добрия начин.

Испанският гранд ще се опита да спечели турнира за трети пореден и общо четвърти път в настоящия формат със седем отбора, като стартира изпълнението на тази си задача с категоричен успех в полуфиналите от надпреварата.

"Кралете" се наложиха убедително над японския Кашима Антлърс. Първенецът в Шампионската лига на Азия загуби с 1:3. Хеттрик за "галактикос" реализира Гарет Бейл.

Снимка 396365

Победителят от двойката ще срещне на финала Ал Аин. Изненадващо тимът от Обединените арабски емирства ще спори за трофея, след като отстрани последователно шампионите на Океания, Африка и Южна Америка.

Ривър Плейт елиминиран от Световното клубно първенство

Домакините на шампионата чакат Реал (Мадрид) или Кашима

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Кашима Антлърс - Реал (Мадрид) 1:3, хеттрик на Бейл, две асистенции за Марсело!

Офанзивна тактика от Солари

Първото полувреме изненадващо започна с натиск на футболистите на Кашима. Шампионът на Азия демонстрира характер, като за няколко минути натика именития си опонент в половината му.

Този период от срещата не трая дълго, като постепенно Реал наложи превъзходството си и на свой ред се задейства в предни позиции.

Очаквано най-деен в атака за "кралете" беше Гарет Бейл. Негови центрирания обаче не бяха добре използвани от Бензема.

Марсело се ангажираше през голяма част от времето не само с действията в защита, но се включваше на скорост и в предни позиции за "кралете". На моменти бранителят се бореше с няколко състезатели на опонента, като налагаше добро темпо на игра.

Такова, в редиците на Кашима, поддържаха бразилските попълнения в отбора. Сред най-активните футболисти на Антлърс беше Сержиньо. Той обаче така и не стигна до чисто голово положение в срещата.

Минута преди края на първата част Марсело се възползва от пролука в защитата на Кашима и с чудесен пас изведе Бейл, който не сгреши, като със силния си ляв крак бе точен за 1:0. При този резултат дойде и почивката в мача.

Снимка 396363

Само в рамките на две минути в началото на втората част на мача, Гарет Бейл се разписа на два пъти, оформяйки хеттрика си. С това той сложи точката ан всякаква интрига в срещата.

Снимка 396354

Първо грешка в отбраната на Кашима подари подаване към Бейл, който се възползва оптимално за 2:0, а буквално една атака по-късно Марсело се отчете с втората си асистенция за вечерта, извеждайки Бейл в страхотна ситуация. Уелсецът не сгреши и покачи на 3:0. Малко по-късно той бе заменен, като получи заслужените аплодисменти на феновете на тима.

Снимка 396362

Крайното 1:3 оформи Дои, разписал се малко преди края на двубоя.

Сблъсъкът днес бе повторение на финала през 2016 г. Тогава Реал стигна трудно до титлата с победа след продължения (4:2) и хеттрик на Кристиано Роналдо. И този път футболист на "белите" се отчете с три решителни попадения в срещата.

Нова потенциална титла за "белите" ще продължи доминацията на испанските клубове в последните години. Реал стана шампион през 2014, 2016, и 2017 г., докато Барселона триумфира в турнира през 2015 г.