Шутът бе на Бензема, но кълбото се придвижи бавно и за футболиста на Кашима имаше достатъчно време за реакция.

Учида заменя Нагаки.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме изненадващо започна с натиск на футболистите на Кашима. Шампионът на Азия демонстрира характер, като за няколко минути натика именития си опонент в половината му.

Този период от срещата не трая дълго, като постепенно Реал наложи превъзходството си и на свой ред се задейства в предни позиции.

Очаквано най-деен в атака за "кралете" беше Гарет Бейл. Негови центрирания обаче не бяха добре използвани от Бензема.

Марсело се ангажираше през голяма част от времето не само с действията в защита, но се включваше на скорост и в предни позиции за "кралете". На моменти бранителят се бореше с няколко състезатели на опонента, като налагаше добро темпо на игра.

Такова, в редиците на Кашима, поддържаха бразилските попълнения в отбора. Сред най-активните футболисти на Антлърс беше Сержиньо. Той обаче така и не стигна до чисто голово положение в срещата.

Минута преди края на първата част Марсело се възползва от пролука в защитата на Кашима и с чудесен пас изведе Бейл, който не сгреши, като със силния си ляв крак бе точен за 1:0. При този резултат дойде и почивката в мача.

45′

Почивка.

44′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Гарет Бейл!

Разписа се със силния си ляв крак уелският национал!

42′

Първо официално предупреждение в мача.

То е за Даниел Карвахал.

41′

В очакване на почивката са и двата тима.

Дисциплиниран футбол, от страна на Антлърс.

35′

Марсело се бори с няколко футболисти на съперника в средата на терена.

Уверен изглежда в действията и уменията си футболистът на Реал, но едва не загуби топката.

Снимка 396358

30′

Модрич пропуска топката към Кроос.

Последният стреля мощно, но топката не поразява целта.

Малшанс за немския национал.

29′

Засада на Васкес.

28′

Бейл демонстрира завидна техника, преодолява двама бранители на съперника.

Завършващият му удар обаче не беше добър.

27′

Изстрел на Бензема!

По-скоро за статистиката.

Не беше качествен ударът на звездата на "кралете".

22′

Двамата бразилски състезатели в редиците на Кашима определено поддържат темпото на игра в тима високо.

Сержиньо е може би най-съзидателният и креативен състезател на отбора, до този момент в мача.

17′

Бейл намали драстично оборотите.

"Кралете" се отдръпнаха към средата на терена.

Натискът в бяло временно е спрян.

12′

Не изглежда на необходимото ниво комуникацията между Марсело и Кроос.

Сякаш нещо се губи при взаимодействието между двамата.

Снимка 396361

9′

Марсело извежда по чудесен начин Бейл в атака.

Бензема търси позиция в наказателното поле.

Спрян е обаче пробивът на уелския национал.

8′

Шоджи фаулира Кроос.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Претенции на германската звезда, че е бил фаулиран.

6′

Изключително мотивирани изглеждат състезателите на Кашима.

Не спират да организират атаки към вратата на съперника.

5′

Неразбирателство в полето на Реал.

Хаотичен изглежда европейският и световен клубен шампион.

4′

Изстрел на Дои!

Намеса на Куртоа и топката е избита в корнер.

Натиск на Кашима в първите мигове от срещата.

2′

Флорентино Перес и Джани Инфантино седнали един до друг в ложите на стадиона - това могат да видят феновете в Абу Даби.

Способни ли са футболистите на Кашима да поднесат неприятна изненада на именития си съперник?

Флорентино Перес готов на всичко, за да върне Жозе Моуриньо в Реал (Мадрид)

Моуриньо бързо може да си намери нов отбор

1′

Огасавара

Реал (Мадрид) започва защитата на титлата си от Световното клубно първенство. Испанският гранд ще се опита да спечели турнира за трети пореден и общо четвърти път в настоящия формат със седем отбора.

"Кралете" започват директно от полуфиналите, където ще се изправят срещу японския Кашима Антлърс. Първенецът в Шампионската лига на Азия участва за втори път в турнира, като стигна до мач с Реал след драматичен успех с 3:2 срещу Чивас (Гуадалахара).

Победителят от двойката ще срещне на финала Ал Аин. Изненадващо тимът от Обединените арабски емирства ще спори за трофея, след като отстрани последователно шампионите на Океания, Африка и Южна Америка.

Ривър Плейт елиминиран от Световното клубно първенство

Домакините на шампионата чакат Реал (Мадрид) или Кашима

Сблъсъкът е повторение на финала през 2016 г. Тогава Реал стигна трудно до титлата с победа след продължения (4:2) и хеттрик на Кристиано Роналдо.

Отборът е колеблив от началото на сезона и това доведе до уволнението на треньора Хулен Лопетеги. Впоследствие временният му заместник - Сантяго Солари, беше назначен за постоянно. Двубоят е отличен шанс за бившия футболист на Реал да вземе първи трофей начело на тима.

Нова титла за "белите" ще продължи доминацията на испанските клубове в последните години. Реал стана шампион през 2014, 2016, и 2017 г., докато Барселона триумфира в турнира през 2015 г.

Надпреварата в ОАЕ е сред последните в този формат. ФИФА обмисля да трансформира турнира, в който да участват 24 отбора и провеждането му да е през четири години.