Ривър Плейт записа изненадващо поражение от състава на Ал Аин в полуфинален сблъсък от Световното клубно първенство.

След 2:2 в редовното време и спасена последна дузпа, тимът от Обединените арабски емирства препъна гранда от Аржентина.

Маркус Берготкри резултата още в третата минута, но звездите на Ривър стигнаха до равенството в 11-ата с попадение на Рафаел Боре. Отново той обърна развоя на мача пет минути по-късно за 2:1 в полза на тима си. Домакините на турнира вкараха гол за 2:2 в началото на втората част, но системата ВАР накара рефера Джанлука Роки да отмени попадението им.

Сантяго Солари: Няма футболист на Реал (Мадрид), който да не се раздава на 100%

Солари: Няма футболист на Реал, който да не се раздава на 100%

"Моята работа е да извлека максимума от наличните ми футболисти"

Натискът им все пак доведе до редовно попадение за равенството в мача в 51-ата минута, когато Кайо се разходи през аржентинската отбрана и вкара топката в мрежата. Драмата стана пълна в 69-ата минута, когато Ривър Плейт получи дузпа, но Гонсало Мартинес прати топката в гредата и пропусна чудесна възможност за победен гол.

При дузпите вратарят на Ривър Плейт Франко Армани на няколко пъти бе на косъм да хване удар на играчи на Ал Аин, но вместо това стори колегата му Халид Ейса.

Ал Аин чака победителя от утрешния двубой между Реал (Мадрид) и Кашима Антлърс, който ще спори на финала в неделя.

Винисиус Жуниор няма да напуска Реал (Мадрид)

Винисиус няма да напуска Реал

Жуниор попадна в състава, с който Реал отпътува за участие в Световното клубно първенство