Черно море записа победа с 1:0 в първия мач от 1/2-финалите на турнира за Купата на БФС, игран на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост. Единствения гол в срещата реализира Велислав Василев в 80-ата минута.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме на надмощие, като през първата част по-чистите положения бяха пред вратата на Иван Дичевски, който се отчете с няколко добри спасявания. Опасностите, които варненци създадоха в предни позиции, дойдоха предимно след статични положения.

След почивката нещата на терена се обърнаха и по-активната игра на отбора, воден от Мартин Христов, даде резултат. След няколко чисти ситуации, пропуснати от "моряците", в 80-ата минута Велислав Василев донесе успеха на своите. Той се разписа след атака отляво на Денислав Ангелов, който подаде с прострелен пас по земя към Радослав Златев. Нападателят стреля, но вратарят изби топката и Велислав Василев при добавката не сгреши.

Така варненци имат преднина от един гол преди реванша, който е във вторник, 2 април, от 11 часа в "Коматево".

Срещата под Аспаруховия мост бе изгледана от треньорския щаб в представителния тим на Черно море, както и от всички наставници в академията на "моряците".

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Иван Иванов, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Дамян Дамянов, Александър Александров (60-Светослав Николов), Павел Георгиев, Велислав Василев, Джан Хасан (75-Балю Балев), Тугай Неджет (65-Радослав Златев), Денислав Ангелов (88-Емре Тефък).

Талантите на Черно море от различни възрастови групи отбелязаха общо 21 гола

Утре родените през 2001 година футболисти ще срещнат Ботев (Пловдив) в 1/2-финалите на турнира за Купата на БФС