Челси се класира за финала на турнира за Купата на лигата . Томас Тухел и момчетата му постигнаха втора победа над Тотнъм в полуфиналите на надпреварата.

След успеха в първия мач с 2:0 на "Стамфорд бридж", в реванша "сините" записаха нов успех, този път с 1:0. Така с общ резултат 3:0 Челси намери място в решителния за трофея мач, в който ще има за съперник победителя от другата полуфинална двойка между тимовете на Ливърпул и Арсенал.

Единствения гол за успеха в срещата на стадион "Тотнъм Хотспър" реализира Антонио Рюдигер още през първото полувреме.

Домакините определено нямаха късмет в сряда вечер, като две отсъдени дузпи и един гол на Хари Кейн бяха отменени от VAR.

В заключителните минути мачът бе прекъснат за кратко, след като стана ясно, че привърженик на домакините зад една от двете врати, има нужда от лекарска помощ.