Челси се размина с важна победа при домакинството си на Саутхемптън в сблъсък от 5-ия кръг на Висшата лига.

Столичният тим водеше на гостите си с 3:2 до края на редовното време, но допусна изравнителен гол в продължението, в неочаквано оспорван, а и също толкова резултатен двубой.

С два гола за домакините се отличи Тимо Вернер. Особено второто попадение на състезателя на лондончани получи сериозен отзвук, като непосредствено след отбелязването му социалните мрежи се пренаситиха от суперлативи към състезателя на "сините".

Снимка 501048

Източник: Twitter

Това бяха и първите попадения за Вернер в официален сблъсък за тима.

Франк Лампард заложи на силно наситена средна линия в постройката си в началото, която можеше да бъде разчетена като 4:2:3:1.

Изнесен самостоятелно в предни позиции бе именно Тимо Вернер, докато зад него е триото Маунт, Хаверц, Пулишич.

Снимка 501047

Вернер откри след 15 минути игра, като получи подаване по левия фланг на атаката, премина покрай четирима бранители на съперника и стреля, като след лек рикошет топката влезе в мрежата на гостите.

Отново Вернер бе в центъра на вниманието 14 минути по-късно, като получи удивително подаване зад центъра, овладя топката с тяло, прехвърли вратаря, след което между двама бранители насочи топката в целта, разписвайки се с глава.

Английската Висша лига се завръща с четири страхотни мача

От 14:30 часа е дербито на Мърсисайд

Две минути преди почивката Дани Ингс върна надеждите на състава си с красиво попадение за 2:1.

Адамс съвсем заплете интригата в срещата в 57-ата минута, вкарвайки за 2:2, но само две минути по-късно Кай Хаверц, останал в изгодна позиция в пеналта, се разписа от близка дистанция.

Крайното 3:3 оформи Вестергаард, пратил кълбото зад голлинията в даденото от съдията продължение на двубоя.

Така Челси не успя да постигне успех на собствен терен и в защитата на тима се появиха няколко въпросителни, за които Лампард ще трябва да предложи адекватен отговор във възможно най-кратък период от време.

Ето и съставите, с които започнаха двамата треньори днес:

ЧЕЛСИ: Кепа, Аспиликуета, Зума, Кристенсен, Чилуел, Жоржиньо, Канте, Маунт, Пулишич, Хавертц, Вернер

САУТХЕМПТЪН: МакКарти, Бертранд, Вестергаард, Беднарек, Уокър-Питърс, Ромеу, Редмънд, Уорд-Прауз, Уолкът, Ингс, Адамс