Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в дербито на 13-ия кръг във Висшата лига. "Червените дяволи" откриха резултата в началото на второто полувреме чрез Джейдън Санчо (49'), а Жоржиньо възстанови равенството от дузпа (69').

Първата възможност се откри още в 3-ата минута, когато Калъм Хъдсън-Одой комбинира с Хаким Зиеш в наказателното поле. Крилото овладя и веднага стреля, а Давид Де Хеа улови. Минута по-късно Калъм Хъдсън-Одой се възпозлва от грешка в отбраната на "червените дяволи" и напредна в наказателното поле и отправи изстрел в далечния ъгъл, но испанският вратар бе отново на мястото си и решително изби в ъглов удар.

В 17-ата минута Хъдсън-Одой продължи към Зиеш, който от границата на наказателното поле стреля опасно над напречната греда.

След половин час игра Антонио Рюдигер отправи мощен изстрел от дистанция, пращайки топката в напречната греда, а в ситуацията Давид Де Хеа нарани ръката си.

В 49-ата минута Жоржиньо направи много груба грешка, след като не изби, а се опита да спре изритана топка в центъра на терена. От това се възползва Джейдън Санчо, който напредна в половината на лондончани и хладнокръвно реализира в мрежата на Едуард Менди.

В 58-ата Тимо Вернер получи добра възможност в наказателното поле, но изстрелът му премина покрай десния страничен стълб. В 67-ата минута "сините" получиха дузпа за нарушение на Аарън Уан-Бисака срещу Тиаго Силва. Жоржиньо застана зад топката и в типичния си стил прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл.

До края на мача и двата тима имаха шансове да спечелят трите точки, но ги пропуснаха.