Отборите на Челси и Аякс изиграха най-резултатния двубой в тазгодишното издание на Шампионската лига. Двата тима предложиха истинско шоу на "Стамфорд Бридж" и завършиха при реми 4:4, в което главна роля имаха съдиите и ВАР.

Борусия (Дортмунд) победи Интер с 3:2 в Шампионската лига

Борусия (Дортмунд) осъществи голям обрат срещу Интер, мароканец се превърна в звездата на вечерта

Битката в група F става непредвидима

По този начин битката в група H остава отворена, тъй като Аякс, Челси и Валенсия имат по седем точки в своя актив.

Двубоят започна по фамозен начин за гостите от Амстердам, които откриха във втората минута след автогол на Тами Ейбрахам, който имаше малшанса да засече в своята мрежа остро центриране на Куинси Промес. Почти в следващата атака паритетът беше възстановен, когато Жоржиньо беше точен от дузпа.

Оттук насетне Аякс наложи волята си и до почивката вече водеше с цели две попадения. Първото от тях беше дело на Промес, а в 35-ата "сините" си вкараха нов автогол. Този път грешникът се казваше Кепа, който бе сполетян от нещастието удар в гредата да се отклони в лицето му и да премине зад голлинията.

РБ Лайпциг спечели гостуването си на Зенит

РБ Лайпциг продължава доминацията си в Шампионската лига

"Биковете" си тръгнаха с трите точки и от Санкт Петербург

Нещата за селекцията на Франк Лампард си отиваха на зле, когато Ван Де Бек вече на прави 1:4 в 55-ата.

Снимка 451290

Източник: EPA/БГНЕС

Макар и намиращи се в безкрайно деликатна ситуация, футболистите на Челси върнаха едно попадение чрез своя капитан Сесар Аспиликуета. Бранителят се оказа добре позициониран на далечната греда и довкара в мрежата излизащ в аут изстрел на Ейбрахам.

И тук някъде във футболната драма се включи главният съдия Джанлука Роки. В 69-ата минута той взе поредица от важни решения, които белязаха цялостното развитие на мача оттук насетне. Тогава той отсъди дузпа в полза на Челси, като заради играта си с ръка втори жълт картон получи Фелтман. Италианецът обаче не бе забравил и провинение от по-рано на Блинд, като само за секунди отстрани двама от бранителите на Аякс.

Жоржиньо реализира и тази дузпа, като намали изоставането на своя тим до 3:4, четвърт част преди края.

Снимка 451288

Численото превъзходство бързо даде резултат и "сините" изравниха чрез Джеймс в 74-ата минута. Младокът се оказа на точната позиция след отразен удар с глава на Зума и с шут между купа от хора подлуди трибуните на "Стамфорд Бридж".

В английската столица доживяха и попадение за 5:4, но безумната еуфория бързо беше потушена от арбитрите, тъй като след преразглеждане с ВАР стана ясно, че голмайсторът Аспиликуета си е помогнал с ръка.

До края Челси опита всичко по силите си, за да стигне до триумфа, но пропуски направиха Мичи Батшуай и Карал Хъдсън-Одой.

Снимка 451304

В другия мач от групата Валенсия също направи голям обрат. На почивката "прилепите" губеха с 0:1 от Лил, но след паузата надвиха френския вицешампион с 4:1. В герои за домакините се превърнаха Парехо, Кондогбия и Торес, а пък Соумаоро си наниза автогол.

В следващия кръг Челси гостува на Валенсия, докато Аякс има визита на Лил.

Барселона и Славия (Прага) завършиха наравно 0:0 в Шампионската лига

Барселона с неочаквана издънка на "Камп Ноу"

Селекцията на Валверде продължава с неубедителното си представяне

ЧЕЛСИ - АЯКС 4:4

0:1 Ейбрахам-автогол (2"), 1:1 Жоржиньо -дузпа (5"), 1:2 Промес (20"), 1:3 Кепа -автогол (35"), 1:4 Ван де Бек (55"), 2:4 Аспиликуета (63"), 3:4 Жориньо - дузпа (71"), 4:4 Джеймс (74")