Борусия (Дортмунд) постигна драматичен успех с 3:2 над Интер в Шампионската лига. Триумфът за вестфалци бе повече от сладък, тъй като дойде след постигането на пълен обрат. До почивката селекцията на Люсиен Фавър губеше с 0:2, тъй като опонентът им изигра страхотна първа част и ги наказа чрез Мартинес и Весино.

След паузата "жълто-черните" бяха коренно променен състав и главно достигнаха до трите точки благодарение двете попадения на Ашраф Хакими. Мароканецът беше най-добрият футболист на терена и даде нужната искра за големия подвиг. Между головете му пък точен изстрел в мрежата наниза и Юлиан Бранд.

Снимка 451298

Източник: EPA/БГНЕС

Така Борусия изпревари своя тазвечерен противник и вече е на втора позиция в група F със седем точки.

Екшън на "Сигнал-Идуна Парк" имаше само минути след първия съдийски сигнал. Интер съумя да се сдобие с ранна преднина още в 5-ата минута. Лаутаро Мартинес се възползва от невнимание в защитата на Борусия. Аржентинецът с лекота остави зад гърба си Матс Хумес, след което с безпощаден изстрел в центъра на вратата не остави възможност за реакция на Роман Бюрки.

Борусия (Дортмунд) - Интер 3:2 (Развой на срещата по минути)

Страхотна вечер за Ашраф Хакими

След инкасираното попадение, селекцията на Люсиен Фавър заигра далеч по-смело в предни позиции. Вестфалци трябваше да чакат до 17-ата минута, когато организираха първата си сериозна атака в мача. Ашраф Хакими направи хубаво включване по фланга, след което отправи пас към непокрития на дузпата Гьотце. Звездата на Домакините се нуждаеше от едно докосване, за да отправи удар, който обаче майсторски беше отразен от Ханданович!

Снимка 451299

Домакините не спираха да атакуват чрез своя десен защитник Ашраф Хакими. Мароканецът отправи голям брой центрирания, като в 33-ата минута пусна успореден пас, който бе пресечен от Ханданович малко преди да достигне до дебнещия Гьотце.

И докато Дортмунд се мъчеше да сътвори нещо смислено пред Ханданович, Интер беше отборът, който бележеше попадения. Такова имаше и в 40-ата минута. Лаутаро Мартинес опъна диагонален пас на 30 метра към Кандрева. Италианският национал уважи включването от дълбочина на Матиас Весино, който с остър шут по земя удвои преднината на италианския гранд.

Барселона и Славия (Прага) завършиха наравно 0:0 в Шампионската лига

Барселона с неочаквана издънка на "Камп Ноу"

Селекцията на Валверде продължава с неубедителното си представяне

Оставащите мигове от първата част изцяло бяха за германските домакини. "Жълто-черните" пропиляха две много добри положения в рамките само на минута. Първото от тях беше дело на Джейдън Санчо, който от близка дистанция стреля точно в обсега на Ханданович. Малко след това изстрел на Аксел Витсел, от границата на наказателното поле, премина покрай страничната греда на словенеца.

Снимка 451281

Втората част стартира повече от оптимистично за домакините, които върнаха едно попадение чрез Хакими. Марио Гьотце свърши по-голяма част от работата, след като получи пас от Вайгъл и върна коженото кълбо около дузпата, където в атака се бе включил Ашраф Хакими. Мароканецът насочи точно към далечния ъгъл на Ханданович и така върна интригата в тази турнирна битка.

Отбелязаното попадение даде допълнителен стимул на "жълто-черните", които 10 минути по-късно вече можеше и да възстановят паритета. Юлиан Бранд задмина майсторски Кандрева по фланга, след което пусна силен пас за Азар. Белгиецът обаче беше хванат в крачка и не усиля да стреля към опразнената интеристка врата.

Моментът на изравняването настъпи в 64-ата минута! Появилият се секунди по-рано Пако Алкасер открадна топката след лошо изпълнен тъч от гостите. Това позволи на Юлиан Бранд да навлезе опасно в полето на "нерадзурите" и от доста малък ъгъл да преодолее Самир Ханданович.

Снимка 451279

Публиката на "Сигнал-Идуна Парк" изпадна в делириум, след като пълният обрат стана факт в 77-ата минута. И отново в герой за своя клуб се превърна мароканецът Хакими. Бранителят, собственост на Реал (Мадрид), направи страхотно двойно подаване с Джейдън Санчо, след което без никакво притеснение реализира под плонжа на Ханданович.

РБ Лайпциг спечели гостуването си на Зенит

РБ Лайпциг продължава доминацията си в Шампионската лига

"Биковете" си тръгнаха с трите точки и от Санкт Петербург

Интер доиграваше срещата с човек по-малко, след като резервата Матео Политано получи травма в глезена. И все пак, сломените "нерадзури" можеха да се доберат и до точката, но бързо развита атака от гранда завърши с шут на Сенси право в обсега на Бюрки.

Снимка 451283

В следващия кръг на Интер предстои ключово гостуване на Славия (Прага). Борусия (Дортмунд) пък ще има трудната задача да търси трите точки при визитата си на Барселона.