Испанският гранд Барселона продължава с неубедителното си представяне под ръководството на Ернесто Валверде. Каталунците допуснаха неочаквана издънка в Шампионската лига, след като не успяха да победят у дома чехите от Славия (Прага). През целия двубой "блаугранас" не убеди в своето превъзходство над съперника и стигнаха само до 0:0.

Изгодни възможности за клуба пропиляха Лео Меси и Нелсон Семедо, главният съдия пък отмени по един гол и на двата клуба заради засада.

Снимка 451274

Източник: EPA/БГНЕС

В последната възможна секунда от мача, главният арбитър Майкъл Оливър прибегна до ВАР, за да провери дали трябва да отсъди дузпа в полза на Барса. Звездите на тима обаче бяха безкрайно разочаровани от решението на британеца да не отсъди 11-метров наказателен удар.

Срещата започна с изненадващо добра ситуация за гостите от Чехия. Нигериецът Олайинка опита центриране, което се отклони в крака на Ленгле и без малко не заблуди фатално сюрпризирания Тер Стеген.

Барса отговори на предизвикателството с добро положение за Нелсон Семедо, който остана сам срещу вратаря, но стреля право в тялото на Коларж.

Снимка 451273

Последваха равностойни минути на "Камп Ноу", през които Славия не даде и педя терен на фаворизирания си опонент.

В 35-ата Меси тръгна зад центъра, напредна до границата на наказателното поле, след което подходи успоредно на пеналта. Аржентинецът избра да стреля и нанесе изключителен удар, при който топката се отклони някъде около сглобката, като вратарят Коларж само изгледа топката.

Секунди преди сигнала за почивка, гостите от Чехия дори и отбелязаха гол, който обаче правилно беше отменен поради засада.

В 58-ата Меси получи топката, изскочи срещу вратаря и подаде към Артуро Видал, който вкара на празна врата. Флагът за засада беше вдигнат за нередовна позиция на аржентинеца. Видеоповторението потвърди решението за засада.

Снимка 451272

С приближаването на последните минути от мача, атаките на Барса ставаха все по-нервни. В 77-ата минута и Лео Меси имаше възможността да остане сам срещу вратаря , но и той беше блокиран от Коварж.

В 83-ата минута появилият се като резерва Иван Ракитич се оказа най-съобразителен при едно меле, но изстрелът му от средна дистанция премина опасно близо покрай гредата.