Старши треньорът на Монако Леонардо Жардим запази спокойствие, въпреки неприятният обрат, който придоби мачът на неговия отбор срещу Манчестър Сити от осминафиналите на Шампионската лига. "Монегаските" имаха аванс до средата на второто полувреме, но допуснаха три гола и загубиха с 3:5.

"Първо искам да кажа, че това може би е един от най-невероятните мачове в турнира. За феновете се получи истинско шоу. Сигурен съм, че всички са се насладили на качествените изпълнения и осемте гола. Монако игра прекрасно и искам да поздравя моите футболисти. Направихме и някои грешки в защита, а решаващият момент беше пропуснатата дузпа, когато можехме да поведем с 3:1", заяви Жардим.

Манчестър Сити победи Монако в един велик мач (ВИДЕО)

„Монегаските" водеха в резултата и играта, но допуснаха зрелищен обрат

"Поставих Мбапе в атаката, защото знаехме, че Сити оставя много пространства зад гърба на защитниците, а Килиан е много бърз и много се движи. Считам, че той направи великолепен мач. Момчето е само на 18 години и игра за първи път в Шампионската лига. Това е част от нашата стратегия - да даваме шанс на талантливи момчета като него. Вероятно разликата в броя на грешките между двата отбора се дължи и на разликата във възрастта.

Фалкао отново доказа, че е сред най-добрите нападатели, независимо от проблемите които имаше в Англия. Агуеро също е от световна класа. Предстоят ни още 90 минути и в този двубой все още нищо не е решено. Очаквам интересен реванш, в които всичко може да се случи", каза португалецът.