Вярно е, че футболът е най-великата игра. Но такива мачове не се случват всеки ден.

Манчестър Сити и Монако направиха страхотно зрелище в мач завършил 5:3. В него имаше всичко - осем гола, изпусната дузпа, неубедително съдийство и много драма.

Гостите от Княжеството играха по-добре през по-голямата част от срещата, изпуснаха дузпа и бяха надиграни убедително в края.

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Монако

„Монегаските" редовно побеждават английски отбори

Монако започна по-добре мача. Гостите пресираха дълбоко и организираха поредица от опасни контри, използвайки остриетата си Фалкао и Мбапе. Домакините атакуваха по-бавно, което лесно беше разгадаваното от френската защита.

В 26-та минута Стърлинг отбеляза първия гол в мача след подаване на Сане отляво. Имаше съмнения за засада, но попадението беше зачетено от съдията Антонио Матеу.

Снимка 279758

Това въобще не притесни „монегаските" и те продължиха с острата си игра. В 32-ата минута Фалкао отбеляза красив изравнителен гол с глава, плонжирайки между централните защитници Стоунс и Саня. Вратарят на Сити Кабайеро беше в основата на атаката, след като изчисти лошо топката в краката на противников играч.

Преди края на полувремето превъзходството на гостите беше материализирано с второ попадение. 18-годишният Мбапе, който показа изключителни качества, разстреля Кабайеро под малък ъгъл след като беше изведен отдясно.

Снимка 279760

След почивката Монако продължи да е по-активния отбор. Гостите получиха дузпа в 50-та минута за нарушение на Отаменди срещу Фалкао.

Това се оказа ключовият момент в мача. Фалкао изпълни безобразно дузпата. Той шутира леко с десния крак по земя отляво на Кабайеро, който улови топката.

Снимка 279762

И вместо резултатът да стане 1-3 домакините изравниха. В 58-та минута Серхио Агуеро надбяга защитата отляво и стреля по земя. Субашич приклекна и вместо да улови топката, тя премина покрай него и влезе във вратата.

В 61-та минута Фалкао се реваншира за пропуснатата дузпа. Той получи топката отляво, развинти Джон Стоунс и прехвърли технично излизащия Субашич. Отборът на Сити изглеждаше тотално надигран.

Снимка 279767

В рамките на 11 минути домакините обърнаха мача и стигнаха до резултат, за който не можеха и да мечтаят.

В 71-ата минута след центриране от корнер отдясно топката попадна на волето на Серхио Агуеро, който я насочи неспасяемо по земя в левия ъгъл на Субашич.

Снимка 279768

След 6 минути Джон Стоунс, човекът който беше тотално надиграван от нападателите на гостите, вкара топката във вратата до лявата греда. Яя Туре успя да отклони леко центрирането отляво и кълбото падна точно пред връхлитащия Стоунс.

Играчите на Сити получиха криле и Лерой Сане вкара на празна врата след още пет минути. Серхио Агуеро направи две перфектни докосвания отляво и елиминира цялата защита на гостите за да подаде на Сане.

Снимка 279772

Остана време и за едно блестящо спасяване на Кабайеро, който с крак спаси удар от близо на Радамел Фалкао.

В последните минути домакините пазеха резултата, гостите се опитваха да атакуват, но головете в мача останаха ... само осем!

Съдийството на Антонио Матеу беше неубедително. Той показваше различни критерии в идентични ситуации. Не може да се каже, че е свирил в полза на някой от двата отбора, но остави впечатлението за нерешителност и колебливост.

С оглед на нападенията на двата отбора и слабите им защити може да се очаква още един атрактивен мач на реванша.