Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 40222
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Ювентус на финал в Шампионската лига, след като победи Монако и в реванша

Монегаските не успяха да прелъстят "Старата госпожа", Ювентус е на финал в Шампионската лига!

Манджукич и Алвеш осигуриха мястото на торинци за битката в Кардиф

84′

Опитният Андреа Брадзали отстъпва мястото си на Меди Бенатия.

77′

Още една офанзивна рокада в селекцията на Монако. В игра ще видим Валер Жермен.

76′

Безкрайно неточен и много слаб изстрел на Фабиньо.

69′
Снимка 292922

68′

ГООООЛ ЗА МОНАКО!!!1:2!!МБАПЕ!! Серията на Ювентус от 689 минути без гол в Шампионската лига намери своя край. Видимо отпуснати през втората част, домакините допуснаха да бъдат преодолени от монегаските. Клаудио Маркизио остави Жоао Моутиньо да навлезе опасно в наказателното поле на торинци, след което отправи успореден пас на голлинията. Там най-съобразителен се оказа младият Мбапе, който отблизо реализира.

56′

КУАДРАДО!!! Още с появяването си в игра - Хуан Куадрадо можеше бързо да се озове в прегръдките на своите съотборници. Колумбиецът навлезе с гръм и трясък в наказателното поле на Монако, но в решителния момент неговият изстрел срещна шпагата на съперник.

55′

Масимилиано Алегри съхранява силите на Пауло Дибала. На негово място се появява Хуан Куадрадо.

54′

Проявилият се в лоша светлина Менди секунди по-късно бе заменен от Фабиньо.

51′

Жълт картон за Бенджамин Менди, който наруши правилата срещу играч на Юве.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВАКА!

Снимка 292919

43′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!2:0!!!ДАНИЕЛ АЛВЕШ!!! Дори и малкото останала интрига в този реванш "умря" в 43-ата минута, когато Ювентус вече водеше с 2:0. Секунди, след като спаси сам срещу Пауло Дибала, на вездесъщия Субашич се наложи да боксира решително и след последвалия корнер. За негова зла беда, изчистената топка попадна на волето на Дани Алвеш, който с фамозно воле не остави никакъв шанс на монегаските.

42′

МБАПЕ! В заветните мигове от първата част Монако сякаш опита всичко по силите си, за да стигне до изравнително попадение. Килиан Мбапе получи топката в непосредствена близост до вратата на Буфон. Младокът обаче избърза и заложи на силата, като това изпрати ударът му високо над горната греда!

Снимка 292909

39′

Първи жълт картон. Получава го Радамел Фалкао заради неспортсменско поведение.

37′

Опасностите пред вратата на Монако сякаш нямаха край. Гонзало Игуаин отново направи тежък живота на монегаския страж, но този път краен победител се оказа Субашич, избил майсторски много тежък шут на латиноамериканеца.

34′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Малко след попадението на Манджукич сред голмайсторите попадна и Игуаин, реализирал елегантно под плонжа на вратаря. Секунди по-късно обаче аржентинецът трябваше да преглътне огорчението, че е бил в положение на засада и голът му не е зачетен от главния съдия Бьорн Куйперс.

Снимка 292911

Източник: uefa.com

32′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!!1:0!! МАНДЖУКИЧ!!! Натискът на Юве все пак даде необходимия резултат и "бианконерите" зарадваха своите тифози с гол в 32-ата минута. Джиджи Буфон даде началото на опасна атака, при която Алекс Сандро проби по крилото. Последва негово подаване към Дибала, който умело успокои темпото и продължи към Дани Алвеш. Бразилецът сътвори перфектно центриране за Марио Манджукич, който с глава не съумя да преодолее Субашич от първия си опит, но при добавката бе безпощаден.

28′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши реваншът между Ювентус и Монако?

Виж резултати

Очаквана победа за Ювентус, която ще класира "бианконерите" на финал. 96.3%

Скучно реми, което ще бъде напълно достатъчно за "Старата госпожа". 3.7%

Монако ще докара мача до продължения! 0.0%

Подвиг на Монако! Убедителна победа като гост и класиране за финал! 0.0%

Нямам мнение. 0.0%

27′

КАКВА НАМЕСА НА РАГИ!!!! Изключително силно на гол "миришеше" в 27-ата минута, когато при поредната атака на
Юве Миралем Пянич се бе озовал на отлична стрелкова позиция. С перфектен шпагат във въпросната ситуация обаче блесна опитният Раги, който със сигурност спаси сериозна неприятност за своя вратар.

23′

МАНДЖУКИЧ!! Не бяха изминали и 180 секунди преди да се наложи на Субасич отново да спасява своите. Отлична комбинация между Игуаин и Манджукич завърши с пас зад отбраната за Марио, който сам срещу сънародника си стреля право в неговото тяло.

Снимка 292914

21′

ИГУАИН!!! Първото реално голово положение в мача дойде след точно 21 минути. Едно лошо спиране на Дибала, комбинирано и с подхлъзване, се превърна в хитър извеждащ пас за Гонзало Игуаин. Останал сам срещу Субасич, "Ел Пипита" опита да преодолее хърватина чрез елегантно копване. Опитът му обаче бе осуетен от притичалия Камил Глик, който хладнокръвно изчисти запътващото се към мрежата на Монако кожено кълбо.

14′

За първи път Пауло Дибала попадна в обектива на камерите след четвърт част игра, когато аржентинецът опита да засече без подготовка пас на Марио Манджукич. Изстрелът му обаче беше разочароващ и не затрудни по никакъв начин Даниел Субасич.

10′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Неприятна новина сполетя треньорския щаб на Юве в 10-ата минута. Сами Кедира получи неприятно разтежение в бедрото и нямаше как да продължи срещата. Поради този факт Масимилиано Алегри го замени с любимеца на тифозите Клаудио Маркизио.

Снимка 292912

5′

МБАПЕ!! Сигналната лампичка за торинци светна само 5 минути след първия съдийски сигнал. След щастлив рикошет топката стигна до Килиан Мбапе, който от малък ъгъл обаче я прати точно в далечната греда. Секунди по-късно се оказа, че при въпросната ситуация нападателят на гостите се е озовал в положение на засада. Всичко това обаче показваше изключителният устрем в редиците на френския тим.

Снимка 292913

4′
Монако е отбелязал 3 и повече голове в 27 мача през сезона. Ювентус е допускал два гола в един мач у дома в едва две от последните си 56 срещи.
Снимка 292903
3′

До момента Монако не е печелили свое гостуване на фаза полуфинал в този турнир.

2′

Освен резултата, историята също е на страната на "бианконерите". Никога досега те не са били елиминирани от френски тим, а също така и след успех като гост. Селекцията на Масимилиано Алегри са в серия от 22 мача без загуба у дома в европейските клубни турнири. Когато става въпрос пък за полуфинали в ШЛ - Юве има 9 победи и едва 2 загуби на свой терен.

2′

Монако стартира срещата със зрелищна атака, която можеше да бъде завършена от детето-чудо Килиан Мбапе. Впоследствие тимът от Княжеството получи шанс да изпълни ъглов удар, при който Буфон не се намеси по най-добрия начин, но и нямаше играч в "черно", който да накаже изненадващата му грешка.

1′