Нападателят на Реал Мадрид Килиан Мбапе беше избран за Играч на седмицата в Шампионската лига, след като реализира четири гола при победата с 4:3 над Олимпиакос в петия кръг на общата фаза.

Французинът се разписа в 22-ата, 24-ата, 29-ата и 60-ата минута, превръщайки се в основната фигура за успеха на Реал Мадрид в Пирея. Домакините поведоха рано чрез Чикиньо, но последвалият покер на Мбапе обърна хода на срещата и даде преднина на испанците.

Мбапе сътвори подвиг в Европа с хеттрик за седем минути

Мбапе сътвори подвиг в Европа с хеттрик за седем минути

Французинът записа историческо постижение в Шампионската лига

Зад Мбапе в класацията остана халфът на ПСЖ Витиня, който отбеляза хеттрик срещу Тотнъм при победата с 5:3. Трети е Пиер-Емерик Обамеянг от Марсилия с двата си гола срещу Нюкасъл, а четвъртото място е за Серу Гираси от Борусия Дортмунд, реализирал дубъл срещу Виляреал.

Ако искаш, мога да го направя и в по-кратък вариант за сайт или социални мрежи.