Старши треньорът на Виляреал Унай Емери беше изключително щастлив след класирането на полуфиналите в Шампионска лига. "Жълтата подводница" елиминира Байерн (Мюнхен), след като стигна до 1:1 в Германия, но успеха с 1:0 у дома се оказа решаващ за класирането напред.

Двубоят на "Алианц Арена" вървеше към продължения, но гол на Самуел Чуквуезе в 88-ата минута шокира домакините.

"Направихме много грешки до тази 88-а минута. Те направиха една и ние продължаваме напред.

За да постигнеш нещо, трябва да правиш важни неща и да победиш фаворитите. Този мач от 1/8-финалите срещу Ювентус ни вдъхна много увереност. На полуфиналите ще се опитаме да създадем обстоятелства, така че да имаме нашите шансове. Ливърпул са страхотен отбор и Бенфика също. Ще бъде страхотен полуфинал.

Чувството е неописуемо. Постигаме важни неща. Беше страхотен мач, но първият показа много за това как ще реагираме днес (б.р. - вчера). Бяхме перфектни в защита. Когато вкарахме гола, той дойде в много критичен момент, защото, когато Байерн вкара гол, те показваха в други мачове, че могат да отбележат два или три", каза Емери.

Виляреал и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1