Виляреал се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след като отстрани по драматичен начин Байерн (Мюнхен), след като тази вечер двата отбора завършиха 1:1. Първата среща бе при резултат 1:0 в полза на "жълтата подводница".

Драмата на "Алианц Арена" тази вечер започна в началото на второто полувреме, когато Роберт Левандовски (52') се разписа, с което даде подем на баварците да стигнат до успеха тази вечер. Не на това мнение обаче беше Самуел Чуквуезе (88'), който след мълниеносна атака прати топката във вратата на Мануел Нойер и прати "жълтата подводница" в следващата фаза на турнира на богатите.

Байерн (Мюнхен) - Виляреал: 1:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Очаквано, домакините притиснаха своя противник в неговата половина, заливайки го с многобройни центрирания и опити да отбележат ранен гол на успокоението, но това така и не се случи.

Снимка 570430

В 20-ата минута Джамал Мусиала нахлу в наказателното поле и шутира към вратата, но прати топката твърде встрани от дясната греда.

Снимка 570429

В 36-ата минута се стигна до любопитен момент. Роберт Левандовски се строполи на земята в опит да си спечели дузпа. Съдията Славко Винчич обаче подмина ситуацията, но не показа жълт картон на нападателя, който бе санкциониран няколко минути по-рано.

Снимка 570426

В началото на втората част домакините поведоха в резултата. Томас Мюлер пусна прекрасен пас към Роберт Левандовски, който демонстрира класата си и преодоля Рули - 1:0.

Снимка 570425

В 64-ата минута Лукас Ернандес отправи удар от средно разстояние, на който липсваше точност и топката премина високо над напречната греда.

Снимка 570424

В 75-ата минута Кингсли Коман преодоля противниковата защита и опита късмета си с изстрек от границата на наказателното поле, топката обаче прелетя над напречната греда.

Снимка 570423

В 88-ата минута обаче Виляреал шокира Байерн. Скоростна контра завърши с прекрасно извеждащо подаване на Жерард Морено към влезлия преди минути Самуел Чуквуезе, който с едно докосване опъна мрежата на Мануел Нойер.

Юлиан Нагелсман: Трябва да играем срещу Виляреал с много по-голям интензитет