Мениджърът на Астън Вила - Унай Емери нямаше как да не бъде разочарован, след като тимът му допусна нова загуба от Олимпиакос, този път с 0:2, и така отпадна в полуфиналите от Лигата на конференциите с общ резултат 2:6.

Олимпиакос - Астън Вила 2:0 в полуфинален мач от Лигата на конференциите

Олимпиакос довърши започнатото срещу Астън Вила и сбъдна мечтата на цяла Гърция

Отборът ще играе финал в Лигата на конференциите, а той ще се проведе в Атина

Въпреки това, той е доволен от опита, който тимът му е натрупал с участието си в Европа: "Класирахме се за европейското състезание в края на миналия сезон и тази година ни хареса, но е много трудно да спечелим и ние сме в процес на развитие.

Олимпиакос заслужаваше да бъде на финала. Загубихме в първите 90 минути у дома и не бяхме достатъчно конкурентни. Отборът започна добре първото полувреме, контролираше играта, но футболистите не бяха точни. Но трябва да кажем и "благодаря" на феновете, защото те бяха тук и опитвайки да ни върнат. Това е опит за нас след дълго отсъствие от европейски турнири и ще се състезаваме отново в Европа през следващата година", каза Емери на пресконференцията след мача в Пирея.