Тотнъм запази първото си място в група D на Шампионската лига след драматично равенство 1:1 със Спортинг (Лисабон). Хиксът обаче не се оказа достатъчен за "шпорите" да подсигурят участието си в елиминационната фаза на надпреварата. Гостите от Португалия, които са втори със седем пункта, стартираха по-добре мача и поведоха чрез Едуардс през първата част. След паузата селекцията на Антони Конте се вдигна на късен щурм и Бентанкур изравни в 80-ата. Дълбоко в добавеното време Хари Кейн вкара за 2:1, но радостта му беше отменена от ВАР и маркираната засада.

Атлетико (Мадрид) - Байер (Леверкузен) 2:2 в мач от Шампионската лига

Кошмарна вечер за испанския футбол - Атлетико също е аут от ШЛ след уникална драма в Мадрид

Караско се превърна в антигерой за хората на Чоло Симеоне

В другата среща Айнтрахт надви Марсилия и така всички тимове в групата запазиха шансове за класиране на осминафиналите.

Снимка 592558

Източник: EPA/БГНЕС

Спортинг (Лисабон) исторически доста трудно играеше в Англия, но поне началото на битката в Лондон вдъхваше надежда, че този път ситуацията за "лъвовете" ще е различна. Доказателство за това стана изстрел на Паулиньо, който премина опасно до вратата на Лорис.

В 21-ата прошка вече нямаше, след като Маркъс Едуард постигна своето сладко отмъщение срещу родния си Тотнъм. Недооцененият от академията на "шпорите" открадна кълбото в центъра, след което отправи изключителен изстрел по тревата, който с максимална прецизност попадна в английската мрежа.

Барселона - Байерн (Мюнхен) 0:3 в мач от Шампионската лига

Байерн не прости на Барселона в нощта на каталунското отпадане от Шампионската лига

Баварците надвиха само с 3:0 "блаугранас" насред неговия "Камп Ноу"

Тотнъм се сети да играе футбол едва след почивката, когато започнаха и да се редят интересните положения пред Антонио Адан. За жалост на Антонио Конте обаче всички голови ситуации трябваше да бъдат завършвани от халф-бека Мат Дохърти. Всичките му изстрели биваха спасявани от стража на Спортинг. Веднъж от рефлекса на юношата на Реал (Мадрид) си изпати и Ерик Дайър.

"Шпорите" оцеляха незнайно как в 77-ата минута. Включване на Педро Поро от гостите завърши с диагонален удар, който беше избит от Лорис. Топката стигна до Назиньо, който направи по-трудното и не намери опразнената мрежа.

Тотнъм изравни резултата 10 минути преди края. Антонио Адан се намеси безобразно при центриране от корнер, а скочилият най-високо Бентанкур насочи с глава за дългоочаквания изравнителен гол. При ситуацията, в момент на безпомощност, вратарят на Спортинг искаше нарушение от главния съдия.

Снимка 592556

В 89-ата минута Ерик Дайър можеше да донесе пълния обрат, но от няколко метра той направи по-трудното и стреля с глава в аут.

Интер - Виктория (Пилзен) 4:0 в мач от Шампионската лига

Интер разби Виктория и прати Барселона в Лига Европа

Симоне Индзаги изпълни голямата цел

В самия край Тотнъм уж достигна до трите точки след гол на Хари Кейн. ВАР обаче се намеси и отсъди много тънка засада, която извади извън нерви Антонио Конте. Заради реакциите си италианецът получи директен червен картон.