Октомврийската вечер в Шампионската лига се превърна в кошмарна за грандовете от Испания. След отпадането на Барселона, злощастната съдба на "блаугранас" последва и Атлетико (Мадрид). Момчетата на Чоло Симеоне задължително трябваше да победят у дома Байер (Леверкузен), но стигнаха единствено до равенство 2:2.

Първите две места в група В са резервирани за Брюж и Порто, докато Атлети и Леверкузен индиректно ще спорят за мястото в Лига Европа през пролетта.

Барселона - Байерн (Мюнхен) 0:3 в мач от Шампионската лига

Байерн не прости на Барселона в нощта на каталунското отпадане от Шампионската лига

Баварците надвиха само с 3:0 "блаугранас" насред неговия "Камп Ноу"

Снимка 592566

Източник: EPA/БГНЕС

Въпреки амбициите да има бляскава вечер в турнира, Атлетико (Мадрид) трябваше да се примири с инкасирането на гол в 9-ата минута. Андрих от Байер (Леверкузен) пресира Гризман и му отне кълбото. Последва подаване към Хложек, а самият той направи необходимото, за да изведе Муса Диаби на отлична стрелкова позиция. Френският национал завърши с фантастичен удар в далечния ъгъл на Облак за 0:1.

Атлети моментално опита да върне гола, но в последвалата атака Храдецки отказа Кореа с чудесна намеса. В 21-ата минута Чоло Симеоне вече скачаше от радост край тъчлинията, след като паритетът беше възстановен. Антоан Гризман се реваншира за грешката си от по-рано и спомогна за това Караско да шутира от границата на наказателното поле, за да матира стража на "аспирините".

Брюж - Порто 0:4 в мач от Шампионската лига

Порто унищожи мита за непобедимия Брюж

"Драконите" разбиха белгийския си опонент с 4:0

Устремът на испанския колос обаче бързо бе потушен с втори гол за Байер. Калъм Хъдсън-Одой замахна и елиминира двама защитници на Атлетико, след което със силен изстрел в средата направи 1:2.

Снимка 592565

"Дюшекчиите" отказваха да се предадат и за втори път стигнаха до ремито. В 50-ата минута появилият се на почивката Родриго Де Пол хвърли "Уанда Метрополитано" в див екстаз, след като стреля много технично за 2:2 от границата на наказателното поле.

Снимка 592564

"Рохибланкос" трябва да проклинат единствено себе си, тъй като дълбоко в добавеното време, след сигнал за край на срещата, реферът Клеман Тюрпен отсъди дузпа чрез ВАР. Тя обаче не бе реализирана от Яник Ферейра-Караско. Нервите на белгиеца не издържаха, като Храдецки спаси, а при добавката Саул Нигес уцели греда.

Интер - Виктория (Пилзен) 4:0 в мач от Шампионската лига