Барселона за пети път в своята клубна история отпадна още след груповата фаза на Шампионската лига. Макар това да бе ясно още след победата на Интер над Виктория (Пилзен), "блаугранас" доказаха защо не са за този турнир, след като безславно загубиха у дома от Байерн (Мюнхен) с 0:3.

Германският колос донякъде се смили спрямо една от любимите си жертви, наказвайки го "само" на три пъти чрез Мане, Чупо-Мотинг и Павар. Разгромът в каталунската столица можеше да бъде още по-многозначителен, но ВАР отмени заради засада гол на Серж Гнабри в началото на втората част.

Брюж - Порто 0:4 в мач от Шампионската лига

Порто унищожи мита за непобедимия Брюж

"Драконите" разбиха белгийския си опонент с 4:0

С победата си тази вечер Байерн си гарантира първото място в групата, а с това и по-лек съперник на осминафиналите в ШЛ. Сигурната втора позиция пък е за Интер.

Снимка 592559

Източник: EPA/БГНЕС

Примирили се със злощастната си съдба и отпадане №5 в груповата фаза на Шампионската лига, кошмар застигна Барса и на "Кам Ноу". По вече изградена традиция Байерн поведе на каталунците. Серж Гнабри пусна перфектен пас за Сане, който се измъкна от Белерин и сам срещу Тер Стеген не сбърка за 0:1.

Байерн изобщо не се интересуваше от факта, че залогът за тях в този двубой не е чак толкова висок. В 31-ата минута резултатът лесно стана 0:2 за баварците. Гнабри продължи да прави на пух и прах съперниците от "блаугранас", като този път отправи разсичащо подаване за Чупо-Мотинг. Камерунецът отправи диагонален изстрел, който мина между краката на вратаря за 0:2

Малко преди почивката Барса получи дузпа в своя полза, но радостта от решението на главния съдия се оказа прекалено кратко. Преразглеждането с ВАР разкри, че Де Лихт не е действал с умисъл срещу падналия на тревата Роберт Левандовски.

Снимка 592561

Резултатът остана 0:2 за голям късмет на Шави и компания, след като в 51-ата минута елегантно насочване на Гнабри в далечния ъгъл не бе зачетено за редовно заради засада.

Байерн реши да спести сили заради натоварената си програма, което даде шанс на Барселона да погледне малко по-смело към вратата на Улрайх. Така шанс за почетно попадение се откри пред Ансу Фати, но не му достигна малко точност в завършващия удар. Опитът му от близко разстояние премина малко встрани от лявата греда.

В края на срещата грозна сцена беляза срещата. Феновете на Барселона изпратиха клубната си легенда Серхио Бускетс, който от началото на сезона не се намира в най-добрата си форма.

Снимка 592562

Байерн пък вгорчи тотално срядата на своя опонент, тъй като Бенжамен Павар намери време да оформи и класическото 0:3 в даденото от съдията продължение.

Интер - Виктория (Пилзен) 4:0 в мач от Шампионската лига