Севиля и Ливърпул изиграха зрелищно второ полувреме и завършиха 3:3. Гостите водеха на почивката с 0:3 и считаха мача за решен. Севиля вкара два гола в началото на второто полувреме и изравни дълбоко в добавеното време. На практика се повтори сценарият от финала на Лига Европа през миналата година.

Мачът започна с гол от съблекалнята. Още при първата атака гостите спечелиха корнер и със заучено изпълнение откриха резултата. Коутиньо центрира отдясно, Вайналдум продължи топката и непокрития Фирмино вкара под малък ъгъл на задната греда.

След попадението домакините играеха с топката, но бяха пресирани и не можеха да стигнат до вратата на Кариус. Четири луди минути в средата на полувремето завършиха с втори гол за Ливърпул.

Нолито успя да излезе в добра позиция отляво, но Кариус и гредата спасиха положението. Бен Ядер в следващата атака остана сам отдясно, но ударът му мина на сантиметри покрай далечната греда. Ливърпул отговори с бърза атака, при която Фирмино остана сам, но Рико изби в корнер.

Ъгловият удар беше изпълнен по идентичен начин, като този във втората минута. Разликата беше, че Садио Мане вкара гол от задната греда с глава.

Снимка 324892

В 30-та минута Фирмино вкара втория си гол. Садио Мане надбяга защитата отляво, Рико спаси, но топката достигна до непокрития Фирмино, който на празна врата не можеше да сгреши.

Публиката на Севиля започна да напуска стадиона. А до края на полувремето Рико спаси на два пъти резултатът да стане още по катастрофален.

Снимка 324873

Втората част започна с вихрен натиск на домакините. Те, както преди година и половина във финала на Лига Европа, удариха здраво и за 15 минути върнаха 2 гола.

Домакините получиха неоценимата помощ на бившия техен играч Алберто Морено, който имаше сериозна роля в двете попадения. Морено направи безмислен фаул в опасна близост и при центрирането остави Бен Ядер да стреля неспасяемо с глава.

Особено комично беше отиграването на Морено, при което той предизвика дузпа. Испанецът се завъртя нескопосано, вкара топката в наказателното поле и спъна своя добър приятел Бен Ядер. Французинът изпълни наказателния удар два пъти, като смени ъглите, а вратарят Кариус се хвърляше в противоположната посока.

Снимка 324894

Юрген Клоп извади Морено и безличния Коутиньо, вкарвайки Милнър и Джан. С този ход гостите изравниха играта и благодарение на откритата игра на Севиля успяха да стигнат до няколко положения, благородно пропилени от Садио Мане и Мохамед Салах.

В добавеното време Севиля достигна до корнер отляво. Топката беше изчистена лошо и Пизаро от близо през куп играчи донесе невероятното равенство.

Равният резултат е по-изгоден за Севиля, защото испанци ще гостуват на аусайдера Марибор. Ливърпул има нужда от хикс у дома в прекия двубой със Спартак (Москва).