За разлика от популярната фраза, Челси дойде, видя и си тръгна разгромен от Рома и сдаде първото място в група "С" на Шампионска лига. Лондончани допуснаха малко очаквано поражение с 0:3, а Тибо Куртоа предотврати и по-голям разгром.

Очакваше се да се получи дерби, подобно на това, което двата отбора показаха на "Стамфорд Бридж" преди две седмици, когато срещата завърши със зрелищно 3:3. И стартът наистина даде предпоставки, че ще гледаме оспорван мач, в който победителят ще е неизвестен до самия край.

Не беше изминала и една минута, когато публиката на "Олимпико" избухна!

Рома - Челси 3:0, "вълците" пълни господари на терена!

Ще има ли ново зрелище между двата отбора?

Стефан Ел Шаарауи получи топката около дъгата пред наказателното поле и с майсторско изпълнение опъна мрежата за 1:0 за Рома!

Последва светаквичен отговор от страна на футболистите на Анотнио Конте. Еден Азар получи топка отляво в наказателното поле, но ударът на белгиеца по диагонал бе избит от Алисон.

В 24-ата минута се стигна до груба грешка в защитата на Рома, но Мората не успя да се възползва и прати топката над вратата след удар пред вратарското поле. Преди това Азар пък още на два пъти опита да изпробва да вкара, но ударите му попадаха в обсега на вратаря на италианците.

Рома обаче отново натисна газта, а Ел Шаарауи пропусна да удвои аванса на "вълците" след удар по диагонал. Минута по-късно обаче техничарят ликуваше!

Снимка 321116

Далечно центриране на Раджа Наинголан бе проспано от двама защитници на лондончани, за да може Ел Шаарауи да изскочи от дълъбочина и да прати топката за втори път във вратата на Куртоа - 2:0!

До края на полувремето Челси изпусна нова възможност да намали. Центриране на Педро от корнер намери Бакайоко, който с глава на метри от вратата не намери очертанията на вратата!

През второто полувреме се очакваше гостите да установят натиск в търсене поне на равенство, но вместо това Рома изглеждаше още по-настървен и готов да пресира своя противник.

"Вълците" тръгнаха мощно в атака, водени от идеята да вкарат трети гол, с който да затворят окончателно мача. И той не закъсня!

В 63-ата минута Диего Пероти получи топката в половината на Челси, напредна към вратата и със силен удар извън наказателното поле опъна мрежата зад Куртоа - 3:0!

Снимка 321115

Попадението тотално сломи гостите, а играта им стана отчайваща. За това говори и фактът, че до края на мача играчите на Антонио Конте не стигнаха до голово положение и не успяха да поставят под натиск защитата на домакините.

Рома пък можеше да вкара поне още два гола. От чисти позиции Пероти не уцели вратата, а удар с глава на метри от голлинията, бе избит перфектно от Куртоа.

Успехът гарантира на Рома лидерската позиция в класирането с актив от 8 точки. "Вълците" почти сигурно ще стигнат до елиминационната фаза, имайки предвид, че имат мач с Карабах у дома.