Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 78 311

Реал (Мадрид) и ПСЖ завършиха наравно 2:2 в Шампионската лига

Спектакъл на "Бернабеу", слаби 120 секунди провалиха Реал (Мадрид) срещу ПСЖ

Зрелищно 2:2 между европейските грандове

90+2′

ГРЕДА! В 93-ата минута недолюбваният Гарет Бейл можеше да се превърне в герой за "кралете", но изпълнението му на пряк свободен удар рикошира в страничната греда на Навас.

88′

Официално предупреждение за Тома Мюние, който наруши правилата до тъчлинията.

82′

ГОООЛ ЗА ПСЖ!!! 2:2!! ПАБЛО САРАБИЯ!!! Трибуните на "Бернабеу" съвсем утихнаха в 82-ата, когато гостите неочаквано стигнаха и до частичния обрат. Появилият се като резерва Пабло Сарабия наказа родния си клуб, след като отбита топка стигна до неговите крака и той със зверски шут под гредата не остави никакъв шанс на Куртоа.

80′

ГООООЛ ЗА ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН!! 1:2!! МБАПЕ! Макар и доста неочаквано, ПСЖ светкавично върна едно попадение. Това се случи още след изпълнението на център, след който Рафаел Варан и Тибо Куртоа не се разбраха кой да пресече остро подаване в полето на "кралете". От всичко това спечели Килиан Мбапе, който от няма и метър направи и 1:2!

79′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!2:0!! БЕНЗЕМА!!! Перфектният Кейлор Навас все пак капитулира повторно в 79-ата минута. Поредното центриране на Марсело този път намери по фантастичен начин Карим Бензема, а френският нападател с глава удвои преднината на "лос бланкос".

76′

Томас Тухел предприема двойна смяна в своя тим. Първият напуснал терена е Мауро Икарди, който ще бъде заменен от Пабло Сарабия.

76′

Другият, който се появява в игра за ПСЖ е германският национал Юлиан Дракслер. Той ще замени неубедителния тази вечер Анхел Ди Мария.

68′

Официално предупреждение за Марсело.

67′

АЗАР СЕ КОНТУЗИ! В 67-ата минута лоша новина сполетя треньора на домакините Зинедин Зидан. Звездата на Реал (Мадрид) Еден Азар бе грубо изритан от своя сънародник Тома Мюние и се наложи да бъде заменен принудително. Така на негово място, под бурните освирвания на "бялата" публика се появи Гарет Бейл.

Снимка 454661

Източник: EPA/БГНЕС

60′

ИСКО И ВАРАН! Реал продължаваше да пропилява с лека ръка положения пред вратата на Навас. С настъпването на 60-ата минута гол в мрежата на ПСЖ пак не падна. Първо Иско стреля във вратаря от няколко метра, а пък малко по-късно колегата му Варан шутира от метър встрани.

57′

Няколко минути, през които селекцията на ПСЖ се застоя по-дълго в полето на своя опонент. Корнерите пред Тибо Куртоа обаче не донесоха радост за "принцовете".

48′

НАВАС!!! Реал (Мадрид) пропусна възможността да удвои своята преднина веднага след паузата. Вратарят на ПСЖ отново блесна със страхотно спасяване, като този път отблизо парира изстрел на Карим Бензема.

47′

На почивката в игра за ПСЖ се появява голямата звезда Неймар, който ще замени Идриса Гай.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 454665

45′

ПОЧИВКА!

44′

ВАР ОТНОВО ВЛЕЗЕ В ИГРАТА! 43-ата минута на този двубой се превърна в една от най-дискусионните през този сезон в Шампионската лига. Всичко започна с едно неразчетно излизане на Тибо Куртоа, който спъна откъсващия се Мауро Икарди. След намесата на ВАР, португалският рефер Артур Диаш отсъди дузпа за ПСЖ и показа червен картон на домакинския страж. Радостта на гостите обаче бе помрачена само няколко секунди след това, когато въпросният арбитър, отново след съвет с ВАР, отмени всичко гореспоменато, защото преди спорната ситуация пък е имало нарушение срещу Марсело от Реал (Мадрид) в центъра на терена. Така вместо всички апокалиптични събития за "кралете" да бъдат реалност, играта продължи спокойно с фаул в центъра и испанците се оттеглиха с гол преднина на почивката.

Снимка 454668

40′

КЕЙЛОР НАВАС! В оставащите мигове до почивката, на терена имаше един голям герой и той се казваше Кейлор Навас. Националът на Коста Рика се показа на бившите си работодатели във възможно най-бляскавата си осанка, след като на три пъти в рамките на секунди - спаси удари на Иско, Карвахал и Марсело, кой от кой по-опасен...

37′

МБАПЕ!! Прогресът в играта на ПСЖ продължи и Килиан Мбапе пропиля най-чистото положение за своя тим в 37-ата. Звездата с №7 матира отбраната на Реал след хубава комбинация с Ди Мария. И този път обаче Тибо Куртоа беше последната му преграда преди головата радост.

Снимка 454663

33′

Трети опит на Тони Кроос да вкара в мрежата на Навас. Костариканецът отново излиза краен победител.

28′

МБАПЕ!! Килиан Мбапе имаше добра възможност да блесне пред клуба, който го желае толкова горещо вече три години. Френският национал преодоля с лекота Карвахал и стреля от сравнително малък ъгъл, за да предизвика добрата реакция на Тибо Куртоа. Минута след това, стражът от Белгия се намеси и при "бомба" от над 20 метра на Марко Верати.

26′

КРООС!! След падането на гола, Реал взе цялата инициатива в мача. Няколко опасни атаки подготвиха публиката за случилото се в 26-ата минута, когато Тони Кроос отново изпробва силата на своя изстрел, но Навас беше на позиция и реагира блестящо.

Снимка 454664

16′

ГООООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!! 1:0! БЕНЗЕМА! Селекцията на Зидан демонстрира отлична успеваемост в 16-ата минута, след като реализира с първата си сериозна атака за мача. Феде Валверде и Дани Карвахал размениха бързи подавания по крилото, като уругвайският халф се оказа на добра позиция за стрелба. Младокът обаче действа повече от мъдро, матирайки тръгналия да го пресича Навас с пас към непокрития Иско. Играчът с №22 отправи удар право в страничната греда, но на точното място беше Карим Бензема, който вкара в своя юбилеен двубой №100 в престижния турнир.

14′

В 14-ата минута Тони Кроос за пореден път искаше да демонстрира силата на своя изстрел от далечна дистанция. Световният шампионс Германия от 2014 година обаче прати мощния си шут над горната греда на доскорошния си съотборник Кейлор Навас.

11′

Добрите контри на Пари Сен Жермен не спираха да създават главоболия за мадридистите. Мбапе се измъкна по фланга, след което центрира чудесно Икарди. Аржентинецът обаче остана под топката и не можа да отправи достатъчно качествен изстрел с глава.

8′

Началото на този футболен сблъсък беше белязано от сериозния дъжд, който се изливаше на "Сантяго Бернабеу". Една идея по-агресивният тим в първите минути беше този на ПСЖ, но скоростните пробиви на Мбапе така и не даваха необходимия резултат. Реал пък разчиташе главно на статичните положения, при които се очакваше поредно вещо включване от страна на капитана Серхио Рамос.

Снимка 454666

1′