Отборите на Реал (Мадрид) и Пари Сен Жермен изиграха страхотен двубой на "Сантяго Бернабеу", който завърши при равенство 2:2. Ремито изглеждаше доста имагинерно понятие до 79-ата минута, когато домакините водеха с комфортното 2:0. И двете попадения бяха дело на Карим Бензема, който тази вечер изиграваше своя мач №100 в турнира. Гостите от Франция обаче се вдигнаха на късен щурм и само за 120 секунди стигнаха до частичното реми. Първо Мбапе се възползва от грубо неразбирателство между Варан и Куртоа, а малко по-късно много красив гол отбеляза Пабло Сарабия.

Така ПСЖ ще завърши под №1 в своята група "А", като все още не познава и вкуса на поражението в груповата фаза. Реал (Мадрид) пък ще трябва да се задоволи с втората позиция. Неприятна новина за тях е и контузията на Еден Азар, който беше заменен принудително в 67-ата минута.

Снимка 454677

Източник: EPA/БГНЕС

Срещата ще бъде запомнена и с намесата на португалския рефер Артур Диаш, който малко преди почивката първо посочи дузпа за гостите и изгони Тибо Куртоа, а миг по-късно отмени своето решение.

Началото на този футболен сблъсък беше белязано от сериозния дъжд, който се изливаше на "Сантяго Бернабеу". Една идея по-агресивният тим в първите минути беше този на ПСЖ, но скоростните пробиви на Мбапе така и не даваха необходимия резултат. Реал пък разчиташе главно на статичните положения, при които се очакваше поредно вещо включване от страна на капитана Серхио Рамос.

Реал (Мадрид) - ПСЖ 2:2 (Развой на срещата по минути)

Страхотен мач в испанската столица

Добрите контри на Пари Сен Жермен не спираха да създават главоболия за мадридистите. Мбапе се измъкна по фланга, след което центрира чудесно Икарди. Аржентинецът обаче остана под топката и не можа да отправи достатъчно качествен изстрел с глава.

Снимка 454678

Селекцията на Зидан демонстрира отлична успеваемост в 16-ата минута, след като реализира с първата си сериозна атака за мача. Феде Валверде и Дани Карвахал размениха бързи подавания по крилото, като уругвайският халф се оказа на добра позиция за стрелба. Младокът обаче действа повече от мъдро, матирайки тръгналия да го пресича Навас с пас към непокрития Иско. Играчът с №22 отправи удар право в страничната греда, но на точното място беше Карим Бензема, който вкара в своя юбилеен двубой №100 в престижния турнир.

След падането на гола, Реал взе цялата инициатива в мача. Няколко опасни атаки подготвиха публиката за случилото се в 26-ата минута, когато Тони Кроос отново изпробва силата на своя изстрел, но Навас беше на позиция и реагира блестящо.

Снимка 454665

Килиан Мбапе имаше добра възможност да блесне пред клуба, който го желае толкова горещо вече три години. Френският национал преодоля с лекота Карвахал и стреля от сравнително малък ъгъл, за да предизвика добрата реакция на Тибо Куртоа. Минута след това, стражът от Белгия се намеси и при "бомба" от над 20 метра на Марко Верати.

Прогресът в играта на ПСЖ продължи и Килиан Мбапе пропиля най-чистото положение за своя тим в 37-ата. Звездата с №7 матира отбраната на Реал след хубава комбинация с Ди Мария. И този път обаче Тибо Куртоа беше последната му преграда преди головата радост.

В оставащите мигове до почивката, на терена имаше един голям герой и той се казваше Кейлор Навас. Националът на Коста Рика се показа на бившите си работодатели във възможно най-бляскавата си осанка, след като на три пъти в рамките на секунди - спаси удари на Иско, Карвахал и Марсело, кой от кой по-опасен...

Снимка 454664

43-ата минута на този двубой се превърна в една от най-дискусионните през този сезон в Шампионската лига. Всичко започна с едно неразчетно излизане на Тибо Куртоа, който спъна откъсващия се Мауро Икарди. След намесата на ВАР, португалският рефер Артур Диаш отсъди дузпа за ПСЖ и показа червен картон на домакинския страж. Радостта на гостите обаче бе помрачена само няколко секунди след това, когато въпросният арбитър, отново след съвет с ВАР, отмени всичко гореспоменато, защото преди спорната ситуация пък е имало нарушение срещу Марсело от Реал (Мадрид) в центъра на терена. Така вместо всички апокалиптични събития за "кралете" да бъдат реалност, играта продължи с фаул в центъра и испанците се оттеглиха с гол преднина на почивката.

Реал (Мадрид) пропусна възможността да удвои своята преднина веднага след паузата. Вратарят на ПСЖ отново блесна със страхотно спасяване, като този път отблизо парира изстрел на Карим Бензема.

Реал продължаваше да пропилява с лека ръка положения пред вратата на Навас. С настъпването на 60-ата минута гол в мрежата на ПСЖ пак не падна. Първо Иско стреля във вратаря от няколко метра, а пък малко по-късно колегата му Варан шутира от метър встрани.

Снимка 454663

В 67-ата минута лоша новина сполетя треньора на домакините Зинедин Зидан. Звездата на Реал (Мадрид) Еден Азар бе грубо изритан от своя сънародник Тома Мюние и се наложи да бъде заменен принудително. Така на негово място, под бурните освирвания на "бялата" публика се появи Гарет Бейл.

Перфектният Кейлор Навас все пак капитулира повторно в 79-ата минута. Поредното центриране на Марсело този път намери по фантастичен начин Карим Бензема, а френският нападател с глава удвои преднината на "лос бланкос".

Галатасарай и Брюж завършиха 1:1 в Шампионската лига

Гол в 92-ата минута попари Галатасарай насред Истанбул

Брюж измъкна стратегическо равенство в турската столица

Макар и доста неочаквано, ПСЖ светкавично върна едно попадение. Това се случи още след изпълнението на център, след който Рафаел Варан и Тибо Куртоа не се разбраха кой да пресече остро подаване в полето на "кралете". От всичко това спечели Килиан Мбапе, който от няма и метър направи и 1:2!

Снимка 454669

Трибуните на "Бернабеу" съвсем утихнаха в 82-ата, когато гостите неочаквано стигнаха и до частичния обрат. Появилият се като резерва Пабло Сарабия наказа родния си клуб, след като отбита топка стигна до неговите крака и той със зверски шут под гредата не остави никакъв шанс на Куртоа.

В 93-ата минута недолюбваният Гарет Бейл можеше да се превърне в герой за "кралете", но изпълнението му на пряк свободен удар рикошира в страничната греда на Навас. Така зрелището между Реал и ПСЖ завърши при равенство 2:2