Турският гранд Галатасарай не успя да постигне първи успех в груповата фаза на Шампионската лига. "Чим-бом" водеше до 92-ата минута на Брюж, но в крайна сметка завърши 1:1 с белгийския първенец.

По този начин, гостите заемат временно третата позиция в група "А", имайки точка аванс пред тазвечерния си съперник. Тази позиция пък ще позволи на един от двата тима да продължи в елиминациите на Лига Европа.

Първото попадение в срещата падна още в 11-ата минута и беше дело на Адем Буюк. Нападателят получи хубав пас от Байрам, измъкна се от персоналния си пазач Дели и с красив изстрел не остави шанс на Симон Миньоле.

След това Брюж имаше своите мигове на "Тюрк Телеком Арена", но Еманюел Денис и Луи Опенда не успяваха да спечелят индивидуалния си сблъсък срещу опитния страж на домакините Фернандо Муслера.

Адем Буюк пък можеше да се извиси още по-високо във фенските очи тази вечер, но в средата на втората част пропусна да удвои преднината на своите след страхотно воле.

Байер (Леверкузен) победи Локомотив (Москва) с 2:0 като гост

Байер (Леверкузен) със стратегически успех в Москва

Германците спечелиха като гост с 2:0 над руския първенец Локомотив

И когато всички в турската столица очакваха победата, наглед немислимото за тях се случи в 92-ата минута. Диата бе озарен от миг на индивидуален проблясък и с перфектен шут от границата на наказателното поле, хвърли в див екстаз гостуващите фенове.

До края нервите взеха връх и двама футболисти на Брюж бяха изгонени от главния съдия. В оставащите мигове обаче отсъствието на Мата и Диата не се оказа фатално за падането на още един гол в мрежата на Миньоле.

В следващия кръг Галатасарай гостува на ПСЖ, докато Брюж приема на свой терен Реал (Мадрид).

ГАЛАТАСАРАЙ - БРЮЖ 1:1

1:0 Адем Буюк (11"), 1:1 Диата (90+2")