Атлетико (Мадрид) спечели много важна победа срещу Фейенорд с 3:2 у дома във втория кръг на Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне два пъти изоставаше в резултата, но успя да спечели трите точки пред своята публика.

Още в седмата минута на мача Марио Ермосо от Атлетико си вкара автогол, след като топката рикошира в него и влетя в мрежата. Алваро Мората обаче успя да изравни само пет минути по-късно, като ситуацията бе прегледана от ВАР заради възможна засада, но нападателят бе в редовно положение.

Тимът от Ротердам отново излезе напред в резултата малко след половин час игра. Тогава след изпълнение на пряк свободен удар Давид Ханко изскочи зад защитата и първият му удар бе спасен, от Ян Облак, но при добавката вкара топката под напречната греда. Дълбоко в добавеното време на първата част Антоан Гриман отново изравни със страхотно докосване на топката.

Всичко се реши на старта на второто полувреме, когато Мората вкара втори гол, засичайки центриране на Нахуел Молина отдясно. В края на мача "дюшекчиите" геройски се браниха и запазиха победата си. Благодарение на трите точки Атлетико излезе временно на първо място в Група E.