Английският Нюкасъл имаше триумфално завръщане в Шампионската лига. Тази вечер "свраките" дадоха сериозна заявка за впечатляващия си футболен възход, разбивайки ПСЖ с 4:1 Богаташкото дерби в група F почти нямаше, тъй като още до паузата британците вече водеха с два гола.

На "Сейнт Джеймс Парк" стана горещо още в 17-ата минута, когато Нюкасъл откри резултата. Капитанът Маркиньос направи груба грешка при изнасянето на топката, като кълбото стигна до Александър Исак, а ударът му с мъка бе избит от Донарума. Джиджо обаче нямаше шанс за реакция при добавката на Алмирон за 1:0. Парагваецът беше толкова развълнуван от развоя на събитията, че отиде в трибуните, за да отпразнува този щастлив миг.

Снимка 636589

В 39-ата минута резултатът бе удвоен след прелюбопитна ситуация пред вратата на французите. Донарума направи три поредни чудодейни спасявания, а след това четвъртата му намеса при удара с глава на Дан Бърн се превърна в дискусионна. Технологията за голлинията доказа, че кълбото е минало зад нея и гол трябва да има. Да, но пък имаше и съмнения за засада, които бързо бяха разсеяни от ВАР-а и така "джордитата" поведоха с 2:0.

Мбапе и компания смятаха, че нещата през второто полувреме ще се развият по далеч по-добър начин за тях. Шейн Лонгстаф обаче ги постави в доста деликатна ситуация, тъй като в 50-ата минута направи класиката 3:0. Трипиър пусна в перспектива за халфа, а той отправи диагонален удар. Този път Донарума имаше вина за развитието на ситуацията, след като се намеси слабо и допусна кълбото да се оплете в неговата мрежа.

Снимка 636591

ПСЖ бързо възстанови изоставането си на "само" два гола, след като в ответната атака младият Заир-Емери демонстрира отличен поглед върху играта и с фантастичен пас позволи на Люка Ернандес да се разпише елегантно с глава.

До края още попадения можеше да има във всяка една от вратите. Пари Сен Жермен можеше да върне напълно интригата в 77-ата, но тогава Поуп изби над горната греда удар на Усман Дембеле. Донарума пък спря гол №4 за Нюкасъл след чудесна намеса срещу Александър Исак.

Съдбата обаче си знаеше работата и неизбежното за сломените "принцове" се случи в последната възможна минута. Тогава английските домакини оформиха крайното 4:1, а в прегръдките на своите колеги попадна централният защитник Фабиан Шер.

Снимка 636588

Милан остава в изключително любопитна ситуация в Шампионската лига, след като "росонерите" направиха второ поредно 0:0. Полуфиналистът от последното издание на надпреварата този път "хиксира" при визитата си на Борусия (Дортмунд). И двата отбора остават на дъното в група F, като следващите им мачове, съответно с ПСЖ и Нюкасъл са повече от задължителни за спечелване, ако искат да имат възможност за продължаване и към елиминациите.

Порто - Барселона 0:1 в мач от Шампионската лига