Португалският първенец Порто сътвори първата голяма изненада в осминафиналната фаза на Шампионската лига. В първи двубой от въпросния етап, "драконите" победиха Ювентус с 2:1 и направиха крачка към отстраняването на един от изявените фаворити в турнира.

На "До Драгао" селекцията на Флавио Консейсао се представи далеч по-качествено, нанасяйки своите съкрушителни удари с ранни попадения в началото на двете полувремена. В герои за "синьо-белите" съответно се превърнаха двамата централни нападатели Тареми и Марега.

Снимка 519122

Източник: EPA/БГНЕС

Ювентус разочарова в пореден двубой под ръководството на Андреа Пирло, но все пак се добра до безценно попадение като гост осем минути преди края. Тогава точен за "Старата госпожа" се оказа Феде Киеза, върнал и големите надежди в лагера на своя тим за реванша на 9 март.

Севиля - Борусия (Дортмунд) 2:3

Борусия с едни гърди напред след голов трилър със Севиля

Германците взимат преднина преди реванша

Екшънът на "До Драгао" стартира секунди след сигнала за старт на осминафинала. Може би никой не очакваше, но домакините достигнаха до попадение още в началната минута. Непривично за своето реноме, отбраната на Ювентус сътвори голяма глупост. Родриго Бентанкур върна прекалено лошо към Войтех Шчесни. Полякът се хвърли на шпагат за да изпревари дебнещия Тареми, но мароканецът се оказа по-съобразителен и макар с доза късмет, даде ранен аванс на "драконите".

Снимка 519131

В последвалите минути момчетата на Андреа Пирло опитаха да стигнат бързо до изравнителния гол, но опасните положения пред Маркезин си бяха истинско събитие.

Наченки за атакуваща креативност в редиците на "Старата госпожа" бяха забелязани в 18-ата минута. Тогава Хуан Куадрадо бе изведен зад гърба на португалската отбрана, но бе изпреварен от дебнещия ситуацията страж на Порто.

ПСЖ победи Барселона с 4:1 като гост в Шампионската лига

Магичен Мбапе разпиля Барселона на "Камп Ноу"

Нападателят с хеттрик за 4:1 на ПСЖ над каталунците

Голям проблем сполетя треньорския щаб на Ювентус в 34-ата минута. Лидерът в отбрана Джорджо Киелини получи травма, заради която не можеше да продължи участието си в мача. Така без време на терена се наложи да влиза турският национал Мерих Демирал.

Снимка 519129

"Бианконерите" напомниха за себе си с добро положение в 41-ата минута, когато Адриен Рабио беше най-съобразителен при статично положение и с акробатичен шут затрудни максимално Маркезин, който сътвори класно спасяване. След това се оказа, че има и засада...

Футболистите на Ювентус изглеждаха пределно мобилизирани, докато излизаха на терена за началото на втората част. Вместо това обаче, торинци получиха "още от същото", а в техния случай - нов ранен гол! Крайният бранител на домакините Манафа проби по фланга, след което прибра кълбото и подаде за Марега в наказателното поле. Африканският таран спря топката с десния си крак, а след това шут с левия удвои "драконовата" преднина.

Снимка 519132

Носени на крилете на своята успеваемост, футболистите на Порто бяха много близо и до класиката. Сержио Оливейра сътвори многозначителен рейд през центъра, който така и не бе спрян от защитник на Юве. Играчът с №27 стигна до границата на наказателното поле и отправи изстрел, който беше спасен с една ръка от Шчесни.

Включването в игра на Алваро Мората раздвижи атаката на Ювентус и към 70-ата минута той изработи добра ситуация за Киеза. Италианският национал отправи шут, последван от два рикошета, но така и не превърнал се в гол на чужд терен. Малко преди това опасно стреля и Родриго Бентанкур.

Снимка 519124

В самия край на срещата Кристиано Роналдо имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия.

Ливърпул победи РБ Лайпциг с 2:0 в Шампионската лига