Ливърпул победи РБ Лайпциг в първи мач от 1/8 финалите на Шампионската лига. "Мърсисайдци" се наложиха с 2:0 след попадения на Салах и Мане. Успехът за тима на Юрген Клоп дойде след груби грешки в защитата на германския тим, който иначе игра добре в срещата и имаше възможности за попадения.

Поради проблемите с новия щам на COVID-19, "биковете" нямаха възможност да приемат англичаните на свой терен, като бяха принудени да "домакинстват" на "Пушкаш Арена" в Будапеща, Унгария.

Днешният успех за Ливърпул е глътка свеж въздух за тима, който записа три поредни загуби във Висшата лига и тотално се отдалечи от титлата.

Снимка 518939

Срещата започна равностойно.

В 5-ата минута германците стигнаха до опасност пред вратата на Алисон. Олмо центрира отляво към Забицер, който в наказателното поле стреля с глава, но топката се отби в страничната греда.

РБ Лайпциг - Ливърпул, на живо

"Биковете" ще "домакинстват" в столицата на Унгария

В 14-ата минута, Мохамед Салах изскочи на голова позиция след като получи дълъг пас и навлезе в наказателното поле като опита да прехвърли вратаря, който обаче изби с рамо.

В 32-ата минута, Робъртсън стреля от далеч след като вратарят бе излязъл напред и левият бек се опита да го прехвърли, но Гулачи улови топката с цената на това да се удари лошо в гредата. До края на полувремето, двата отбора залагаха на атакуващия, отворен футбол, като по-чистите положения бяха за "биковете".

През втората част паднаха попадения.

Секудни след подновяването на играта, Нкунку напредна и с удар по диагонала опита да прониже мрежата на "мърсисайдци", но Алисон се прояви с много добро спасяване.

В 53-ата минута, капитанът на символичните домакини - Забицер опита да подаде към Клостерман, но Салах дебнеше, напредна и сам срещу вратаря нямаше как да сгреши и разстреля мрежата на германците за 1:0. Това бе четвърто попадение за Мохамед Салах в турнира от началото на сезона.

Снимка 518945

Само пет минути по-късно защитата на "биковете" отново сгреши фатално. Играч на Ливърпул прати далечно подаване към Мане, Мукиеле се размина с топката и сенегалецът изскочи сам срещу вратаря и с удар по тревата направи преднината на Ливърпул убедителна.

Снимка 518944

До края на мача, германците имаха една чиста голова възможмост, секунди преди края, но  Хи-Чан Хуан я пропяла. Така Ливърпул спечели мача и има убедителна преднина преди реванша, който е на 10 март.