ПСЖ победи с 4:1 като гост Барселона в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Големият герой на "Камп Ноу" бе Килиан Мбапе, който вкара хеттрик (32,65,85). Още един гол за парижани отбеляза Мойс Кийн в 70-ата минута. Резултатът откри Лионел Меси от дузпа в 27-ата минута.

Гостите можеше да вкарат още в 1-ата минута. Тогава Мбапе получи пас зад защитата, а Тер Щеген излезе и опита да изчисти, но не уцели добра топката. За щастие на вратаря домакините се измъкнаха.

Барселона - ПСЖ 1:4, хеттрик на Мбапе

Проблеми и за двамата наставници преди първия мач на "Камп Ноу"

И двата тима бяха активни и търсеха начин да организират атаки. В 14-ата минута дойде следващата възможност и тя беше отлична. Гризман се озова на стрелкова позиция на 7-8 метра от Навас, но не успя да вкара.

В 19-ата Мбапе чукна към Икарди, който се оказа очи в очи с Тер Щеген и ритна кълбото покрай него, но Педри се намеси и да изрита далеч запътилата си към мрежата топка. В 26-ата минута далечно подаване към Де Йонг не стигна до него, тъй като според съдията халфът бе препънат в наказателното поле. Барселона получи дузпа, а ВАР потвърди решението на рефера. Зад топката застана Меси, който откри резултата.

Снимка 518933

С това си попадение Лео вече се е разписвал в 17 поредни години в ШЛ (2005 - 2021), като така изравни рекорда на легендата на Реал (Мадрид) Раул (1995-2011).

Минута по-късно хубав пробив на Меси завърши с подаване към Дембеле. Французинът обаче стреля слабо от добра позиция и Навас спаси.

Снимка 518935

В 32-ата минута ПСЖ изравни. Курзава получи топката отляво. Защитникът подаде към Верати, който чукна към Мбапе. Нападателят финтира Пике и с мощен удар под гредата вкара за 1:1.

Три минути по-късно гостите бяха близо до обрат. Тогава Курзава получи отляво и опита удар по диагонала, който мина опасно покрай гредата. В ответната атака Меси намери Гризман на центъра. Френският футболист напредна, Кимпембе не излезе да го пресрещне, което позволи на Антоан да нанесе удар, но в аут.

Снимка 518934

В края на полувремето Паредес центрира от корнер, Бускетс изпусна Икарди, който стреля опасно покрай гредата.

В началото на втората част силен удар на Мбапе мина покрай вратата. В 50-ата минута страхота атака на ПСЖ завърши с подаване с пета на Икарди към Кийн. Последва удар на нападателя, който рикошира в Жорди Алба, а Тер Щеген с вещина спаси. След час игра Барса получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле, но Меси стреля в стената.

Снимка 518940

В 65-ата минута ПСЖ направи пълен обрат. Флоренци се измъкна отдясно и центрира в наказателното поле. Пике успя да изчисти, но Дест се забави и топката стигна до Мбапе. Френският талант със силен удар прати топката във вратата за 1:2. Три минути по-късно Мбапе получи отдясно, направи за смях Дест и нанесе удар от малък ъгъл, който Тер Щеген спаси.

В 70-ата минута "принцовете" вкараха трети гол. Паредес центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Лангле изпусна Кийн, който с глава вкара за 1:3.

Снимка 518947

В 82-ата минута Гризман можеше да вкара куриозен гол. Навас се забави да изчисти топката, а когато го стори французинът протегна крак и пресече кълбото. Стражът с ужас изгледа топката, която мина покрай вратата му.

Три минути след това ПСЖ нанесе четвъртия си удар. Гостите организираха страхотна контраатака. Дракслер напредна през центъра и пусна към Мбапе отляво. Нападателят със страхотен удар в далечния ъгъл матира Тер Щеген за 1:4.

Снимка 518946

В 89-ата минута Барса можеше да стигне до втори гол. Алба центрира отляво, Брайтуайт изпревари Кимпембе, но не намери очертанията на вратата.