Португалският шампион Порто се класира на 1/4-финалите на турнира за Шампионската лига. "Драконите" отстраниха испанския Атлетико (Мадрид) след 0:0 на своя стадион "До Драгао". В първия мач двата тима завършиха 2:2 и с попаденията си на чужд терен португалците са в следващия кръг.

През първото полувреме тимът на Порто бе затворил постъпите към своята врата и държеше инициативата. От своя страна гостите не успяха да вземат битката в средата на терена и не създадоха положения пред Елтон. Мейрелеш стреля с глава в 7-ата минута, но ударът му не затрудни Франко. Няколко минути по-късно Бруно Алвеш стреля от фаул, но и това не донесе резултат. До края на първата част не се случи нищо опасно с изключение на няколко епизодични удари от далечна дистанция, които не затрудниха двамата вратари.

През втората част статуквото се запази. Домакините бяха по-активни, но Лисандро и Хълк пропуснаха добри възможности. В крайна сметка Порто заслужено продължава към 1/4-финалите.

ПОРТО - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:0

ПОРТО: Елтон, Сисоко, Алвеш, Роландо, Сапунару (83- Коща), Мейрелеш, Фернандо, Лучо, Родригеш, Лизандро, Хълк

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Франко, Переа, Ибанес, Уйфалуши, Лопес, Гасрия (73- Маниш), Асунсао, Макси (53- Форлан), Сиамо, Агурео, Понгол (79- Куевас)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Хълк, Родригес (П); Переа, Уйфалуши (А)

СЪДИЯ: Питър Винк

СТАДИОН: "Ещадио до Драгао"